Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van esély hogy a hörcsögöm...

Van esély hogy a hörcsögöm nem pusztult el?😟

Figyelt kérdés
2 órája mozdulatlanul fekszik. Olvastam, hogy szoktak ledermedni. 1 hete vettük, nem volt beteg úgy tudjuk, nagyon sajnálnám ha elpusztulna😔
2021. ápr. 15. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerűen le lehet tesztelni, hogy valaki/valami él-e, vagy sem. Egy tükröt, vagy fém kanalat kell tartani az orra-szája elé. Ha él lélegzik, és a kilélegzett levegőtől bepárásodik a felület.

Ha le va dermedve, lélegeznie akkor is kell, csak lassabban. De mondjuk, ha negyed óráig se párásodik be a kanál vagy a tükör, akkor nem valószínű, hogy él...


Fontos, hogy a teszt után forró vízzel, mosó/mosogatószerrel mosd el a a kanalat, mert bármilyen fertőzés rámehet a hörcsögről.

2021. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát érj hozzá, vedd ki!

Hamar kiderül.

2021. ápr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki amit az első írt vagy próbáld meg kivenni.
2021. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hol vetted? Ha nem mozdul, akkor meghalt, vagy halálközeli állapotban van. Ledermedni max 1 percre szoktak, ha idegen zajt hallanak.
2021. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Na, mi újság? Él?
2021. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, tettem tükröt elé és bepárásodott! Azóta pedig már magához is tért! Mentem volna be a szobába megnézni és már mászkált!😊 Nem tudom miért lehetett, szerintem le volt dermedve😅
2021. ápr. 15. 21:19
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A kisállatok egyébként nagyon gyorsan megmerevednek ha meghalnak, sajnos lassan 10 év patkányozás alatt ezt volt szerencsém tapasztalni, szóval ha kiveszed és teljesen merev mint egy szobor akkor biztos meghalt.

Most van nálam egy nagyon öreg patkány aki imád olyan pózokban teljesen mozdulatlanul aludni mintha meghalt volna szóval két naponta rám hozza a frászt, ilyenkor óvatosan rá szoktam fújni picit olyankor picit rándul egyet alvás közben, esetleg sértődötten felnéz aztán visszaalszik.

2021. ápr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!