Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért harap újabban a tengerim...

Miért harap újabban a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb másfél hónapja van meg a tengerimalacom, még kicsi, 3 hónapos a csöppség. Eddig sose harapott meg minket, ha a fejét simiztuk pl. és nem szerette megbökött az orrával csak akkor is. De mostanában tapasztaltuk, hogy felemeljük és vissza akarjuk tenni a ketrecébe, akkor harap, ma már fel se tudtam venni úgy odakapott 😕

Kicsit harap amúgy, nem vérzik, nincsen nyoma sem, de azért érződik, hogy ráharap.

Egyébként szeret kint lenni a ketrecéből, popcornozik meg boldogan pittyeg, máskor meg majdnem el is alszik a kezemben, ezért szokatlan most, hogy ezt csinálja. Biztos, hogy nem éhes, mert rengeteget eszik, mindig látom mielőtt kiveszem, és a kezemen se érezheti a kajaszagot. Meg tudnátok esetleg mondani mitől lehet?



2021. ápr. 19. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egyszerűen nem szereti,ha hirtelen megfogják és emelgetik,de nem vagyok szakértő.
2021. ápr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
szoktak harapni a malik, nekunk is van 5 es harapnak
2021. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Mert hamis malac
2021. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem életemben 14 malackám volt, ebből 4 harapott valamilyen formában.

-Az első egy "leselejtezett" malacka volt. Valami gondatlan két hímet vett egymás mellé, és őt vitte vissza a kereskedésbe. Voltak sebei, gondolom nem volt szeretgetve előtte. Ő ugyanezt csiVált a mint a tiéd. 8 évesen ez nem vette el a lelkesedésem, állandóan ölben volt, szeretgettük, rövid időn belül kezes malacka lett.

-Szintén nem kézhez szokott 1 éves malacka, többi malaccal is agresszív volt. Ugyanaz történt mint az elsővel.

- Egy kis mitugrász, akivel 2 év alatt nem tudtam összebarátkozni, de a harapásról viszonylag hamar leszokott.

Akkor csipkedett erősen, amikor már vittem hogy visszautaljam, így szűrhetett meg.

- És nemrégiben elhunyt kicsi kincsem, ő is a ketrec felé menet sürgetett csipkedéssel. Pulcsikat jól megtépázta, amikor nem volt rajtam, akkor a karomat megszokásból:'D


Nekem az vált be mindegyiknél, hogy akármekkora volt az ellenállás, rendületlenül hajkurásztam őket, hogy kivegyem, és reeengeteg simi, szeretgetés, kézből kenő répa.

A harapás csipkedéssé szelídült még a nagy ellenállóknál is.

2021. ápr. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!