Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacosok, elmondanátok...

Tengerimalacosok, elmondanátok a véleményeteket a helyzetről? Jöjjön a malacka, vagy ne? (Hosszabb leírás)

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta voltak tengerimalacaim, volt egy hosszabb szünet. De 9 éve megint vannak.

Ugye örök körforgás, a malackának társ kell, ezért amikor valamelyik kisöreg egyedül maradt, mindig jött mellé új társ.

Tavaly arra a döntésre jutottam, hogy a két malackám után egy ideig nem lesz.

Nem tudtam elutazni hosszabb időre, ugye amikor öregedtek, jöttek a betegségek, és egész nyári programokat mondram le, mert másra nem bíznám, őket nem hagynám magukra.

És emiatt döntöttem úgy, hogy most ők a két utolsó. Utána már csak akkor lesz, ha letelepedtem, és a gyermekeim elég nagyok lesznek, hogy a malacok minden figyelmet, törődést megkapjanak, amit igényelnek.

Most van egy fél éve betegeskedő 5 éves, malackám, imádom- szeretem, genetikai a betegsége. Alig tud hízni, nehezen jár, de fél éve rosszabb állapotban volt mint most. És nem lehet tudni hogy holnap, egy hónap, vagy egy év múlva adja fel. A szeme tele van élettel.

Két hete meghalt a társa.


Hallani sem akartam másik malackáról, nagyon megviselt az elvesztése.

A döntésem abban megrendült, hogy van egy komoly kapcsolatom, lassan egy éve, fél éve élünk együtt. A páromnak nimfái vannak. És kiderült hogy 10-20 évig élnek.

Szóval a pár évig nincs kisállat tervemnek lőttek.

Mi 5-6 év múlva tervezünk gyermeket vállalni.

Ha most nem lesz már malackám, akkor csak 10-15 év múlva. (Lételemem a tengerimalac tartás)


Ti mit tanácsolnátok?

Kinéztem egy kismalacot tenyésztőnél, már mehetnék is érte. Ha elmenne az 5 évesem, természetesen a kicsi kapna új társat. Akármeddig élnek, lemondani nem fogok róluk, életük végéig tartom magam felelősnek az életükért.

Tudom, ki van centizve a gyerekvállalás kontra malac tartás, mert akár 8 évig is élhetnek.

Nem tudom mit tegyek. Megszakadna a szívem, ha kisbetegem azért adná fel, mert elviszi a magány, hiába van rengeteget ölben. Nehezen mozog, és ez nem fog váltózni (becsontosodott gerinc). Jó ötlet egy ilyen malac mellé fogadni egy kis "le sem lehet lőni mitugrászt"?

Mindezek fényében, ti mit tennétek? Mit tanácsoltok?


A párom benne van. Vele átrágtuk az egészet, támogat ha szeretném.



2021. ápr. 20. 08:02
A kérdező szavazást indított:
Jót tenne neki a kismalac, jöjjön.
Szerintem itt zárd be a kört.
11 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen neműek de ha lány akkor lehet nem egy kismalacot kellene hozni mellé.

Az hogy legyen-e malacka azt sajnos nem tudom eldönteni helyettetek de szerintem az egy kölyök nem biztos hogy a legjobb mert ők nagyon energikusak, folyton az öreget nyúzná, aztán ha meghalt újra össze kellene szoktatni. Igazából két dolgot tudnék ajánlani, vagy kerestek egy öregebb malackát (tengerimalac-védő egyesületnél úgy tudom már volt példa arra hogy csak "kölcsönbe" adták a malacot amíg a gazdi öreg malaca meg nem halt hogy ne legyen egyedül) aki hasonló energia szinten van, vagy ha lányok, lehet két kismalaccal jobban jártok, egymással tudnak játszani de az öreg malacka sincs egyedül, plusz ha ő elmegy, a két kicsi ott marad párban, nem kell megint társat keresni.

2021. ápr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
5 éves ivartalanított hímem van. Nagyon barátságos, kis termetű pasika, sosem dominancia harcolt, csak bújt.
2021. ápr. 20. 08:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Akit kinéztem, ő pedig kislány, és később kislányt kapna maga mellé.
2021. ápr. 20. 08:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én nem igazán értek a tengerimalacokhoz, viszont állatok között töltöttem a gyerekkorom összes nyarát. Valószínűleg tényleg nagyon fárasztó lenne egyszerre a gyerekek és a malackák az első pár évben, de amint megérti, hogy finoman lehet simogatni csak, stb és a közelükbe lehet engedni, nagyon lelkes segítség lesz az állatok körül, plusz neki is jót tesz majd, és nem olyan lesz, mint a mai városi óvodások jó része, aki hajigálja a csigákat és ráugrál a hangyabolyra, hanem egy leendő állattartó és állatbarát. Tudom, hogy maga a kérdés nem erre irányult, és nem tisztem az időtökkel energiátokkal rendelkezni, de szerintem egy gyerek csak jól járhat az állatok közelségével.
2021. ápr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 ebben egyékbént teljesen igazad van, nem tudom kérdező az időhiány miatt szeretne inkább szünetelni amit amúgy abszolút megértek, de egy állatka még pozitív hatással is lesz a gyermekre, ha esetleg attól félnél hogy a tengerimalac nem "gyerek-kompatibilis", mióta az eszemet tudom voltak tengerimalacaink, öcsém 4 évesen tudta hogy kell szakszerűen fogni egy malackát, sok gyerektől viszont azt látom azt sem értik hogy ők érző lények és nyúzzák őket.


Ivartalan hím mellé is mehetne szerintem a két csajszis dolog, eggyel vigyázz, láttam már olyan harcias csajszit aki keresztbe lenyelt egy "papucsabb" hímet :D

2021. ápr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek:)

4-5# nem is az időhiány. Elég szervesen részt vettem tesóm gyermekeinek életében, és az első 3 év durva volt, ami az agyi kapacitást és az alvást illeti.

Attól félek inkább, hogy addigra a most kismalacok, már benne lesznek a korban, és nem szeretném, ha baba miatt máshogy tudok állatorvoshoz menni, utántápolni, gyógyszerezni ha kell.

Mert mind a baba, mind a kis szőrös élettársaim a 100%-ot érdemlik.


De köszönöm a tanácsokat, és a pozitív hozzáállásotokat, elhozom a kismalackát:)

Remélem kedves lesz, mert a bácsi malacom tényleg egy tündérúrfi.

2021. ápr. 20. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!