Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Alomcsere? vagy mit lehetne...

Alomcsere? vagy mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés
van kettő 2 éves nőstény hosszú szőrű tengerimalacom. már régóta szenvedünk azzal, hogy folyton összeragad a szőrük nagy kőkemény csomókban a feneküknél, és beleragad a forgács. folyton ki kell vágni nekik ezeket a csomókat, de nagyon utálják, és folyton elrohannak. mit lehetne csinálni?

2021. ápr. 22. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Rendszeresen fésülni?
2021. ápr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Ahhoz, hogy összeragadjon és "nagy kőkemény csomókká" álljon össze nem kevés időre van szükség. Ha heti 2-3x átfésülöd a problémás területeket nem lesz ilyen gondod.
2021. ápr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%

Szia !

A tengerimalacoknak általában nincs szükségük fürdésre, bizonyos fajtákat, pl. az abesszint nem is szokták fürdetni, mert megváltoztatja a szőr állagát. Viszont ebben az esetben érdemes lenne minden hónapban megfürdetni. Természetes szappannal vagy babáknak való érzékeny bőrre tervezett samponnal. Hidd el ,én is ezt szoktam csinálni velük és semmi bajuk nincsen. A hátsó résznél , pedig vág le rövidre a szőrt ,persze csak mértékkel. A tengerimalac samponnal meg vigyázz , mert" károsabb "a babasamponnál(tapasztalat).Remélem segítettem.

Üdvözlettel: egy állatorvos

2021. ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Az alfelét bele mártani a vízbe és kimosni az alfelét !!!

Kimosni a maradék tikk-takkot belőle !

Feje ne érjen bele a vízbe ! Az enyémek élvezik a fürdést , visítással hálálják meg :-)

2021. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!