Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartás alapjait valaki...

Macskatartás alapjait valaki leírná?

Figyelt kérdés
Etetés,alomcsere,oltások stb

2015. nov. 9. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is 10 hetes kora előtt nem érdemes elválasztani az anyjától a szocializáció miatt. Prémium táppal kell etetni, erről az állatorvos ad tájékoztatást. Először kölyöktáppal, utána remélhetőleg ivartalanított macskáknak való kell. Kell neki 2 tál (víz+kaja), alomtál, alom, kaparófa, fekhely (az enyémnek egy nagyobb párnája van), nyakörv, bolhaelleni készítmény, fű, nyáron egyszer-egyszer megfürdetni sem árt, szóval sampon is kell. A fürdetés szerintem azért fontos, mert például ha leönti magát valamivel, akkor jobb ha ismeri a fürdést. Az enyém egyszer levert egy lábas olajat. A féreghajtás is fontos, 3 havonta kell. Az oltási programját az állatorvos állítja össze, attól függően, hogy benti/kinti vagy kinti és benti cicáról van-e szó. Egy benti cicának nyilván van olyan oltás, amit nem feltétlen szükséges megkapnia, legalábbis az én állatorvosom szerint. De ez egyéni. Szerintem érdemes chippet is belerakatni, mert nem olyan költséges, viszont sokat segíthet, ha valahogy kiszökik vagy ha kinti akkor esetleg ha elkóborol. Utazás esetén pedig kötelező, ahogy az útlevél is. Szóval jobb ha benne van. Az ivartalanítás is fontos, nőstény és hím macska esetében is. (Nem csavarog el, nyugodtabb, megvédi néhány betegségtől és nem jelöl a házban) Ezt féléves kor körül kellene megcsinálni. Anyagilag is fel kell rá készülni. amiket felsoroltam is költséges dolgok, de ezen kívül még közbe jöhet egy betegség is, vagy bármi más. Nálunk megtörtént és elég sokba került. Az etetés sem olcsó mulatság. Szóval megfelelően fel kell az állattartásra készülni. Felelősnek kell lenni és nagyon türelmesnek. Sok mindenre meg kell tanítani, ha az ember nem akarja, hogy a fejére nőjön. Cserébe sok szeretet ad. :)
2015. nov. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%

benti macskánál kell egy alom ahova piszkít, azt naponta többször kell cserélni. (alom= érdemes legalább 40x30cm-es, magasabb falú tálcát venni, abba kell szórni a sódert/fa aprólékot/szilikon izét) Kell még macskakaja, amivel naponta 2-3szor megeteted. nem érdemes állandóra kint hagyni a kaját, különben egész nap eszik és kakil. inkább csak friss víz legyen kint mindig. Fürdetni igazából nem is kell, elég tiszta az magától, esetleg a lakásod érdekében átfésülöd néha, hogy ne szőrözzön annyit. Ha azt akarod, hogy ne másszon fel a bútorokra, akkor elejétől kezdve idomítsd rá, különben állandóan próbálkozni fog.

A kinti macska csak enni jár haza, nem igényel semmit, csak kaját és innivalót.

Mivel manapság egész jó macskatápok vannak, ezért tökmindegy, hogy milyen fajtát adsz neki, és mennyi ideig eszi ugyanazt a fajtát. Nem kell belőle ügyet csinálni. Néha úgyis marad némi csont vagy romlandó tej, amit odaadhatsz neki, az már elég változatos.

2015. nov. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2015. nov. 9. 16:18
 4/6 anonim ***** válasza:
A tej a legtöbb macskát meghajtja 2-es. A csontot pedig nem tudja elrágni, mivel nem kutya. Inkább maradj a tápnál. De ne a Whiskas és a társai legyen, mert ezek drágák, de csak a reklámot fizeted meg, mert alig van benne hús.
2015. nov. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Vékony csontokat, porcokat adhatsz neki azokat szeretik. Tejet csak ritkán és keveset kapjon. Nem gondolnám, hogy macskaalomara lenne szükséged hacsak nem benti cicát szeretnél (bár a macska és te is jobban örülnél ha kimehetne bár az elején tarsd bent hogy megszokja a környezetét és ha kiengeded hazataláljon és haza is akarjon menni). Ha nem nyugodt környéken laksz, ha sok az (autó stb.) akkor ne nagyon engedd ki a házból lakásból, de ha nagyobb veszélyek nem állnak fönt akkor inkább hagyd hogy menjen amerrre lát és amikor kedve van visszamegy majd. szerintem érdemes ivartalanítani is mert nem kószának el annyira (ha fiú) nem jelölget stb. Fontos hogy beszélj a cicádhoz esetleg halgass vele zenét nézzetek filmet az én cicám ezeket nagyon szereti. Aludj vele ha ő is szeretné mert az nagyon jót tesz a kapcsolatotoknak.

AMI FONTOS AZ AZ, HOGY A MACSKA EGY ÖNÁLLÓ LÉNY NEM ÚGY MIT A KUTYA. HATÁROZOTT ÉS NEM FOG A TE KEDVEDÉRT MEGVSINÁLNI OLYAN DOLGOKAT AMIKET NEM AKAR. A MACSKA NINCS RÁDSZORULVA NEM BÁN MEG SEMMIT ÉS NEM IS ZSAROLHATÓ. HA SZERETED ÉS ÚGY IS BÁNSZ VELE AKKOR Ő IS SZERETNI FOG TÉGED ÉS HÍZELEGNI, BÚJNI, JÁTSZANI FOG VELED.

2015. nov. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az van ,hogy panellakásban lakunk úgyhogy benti cica lesz. Zenét szoktam hallgatni szóval szerintem szeretni fogja! Mindenkinek köszönöm szépen.
2015. nov. 12. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!