Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Folyamatosan fogy a malacom....

Folyamatosan fogy a malacom. Mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz 6 éves a tengerimalacom. 1 éves korában került hozzám, azóta mindig - 800-850 gramm körül mozgott a súlya. Nőstény. Kb 1 éve elkezdett fogyni. Nem drasztikusan de mindig egy kicsit. Tavaly ilyenkor még 800 gramm volt, ma már csak 605. Rendesen eszik mindent, szénázik, tápozik (Versele Laga Cavia Complete) zöldséget is tömi magába, sokat iszik. Pisi, kaki is rendben van. Nem letargikis, jön megy intézkedik, ha már megmozdoluk reggel az ágyban, fent ordít a rácson. Jó nem olyan aktív mint fiatal korában, de alapvetően aktív.

Vettem neki állatpatikában étvágyserkentőt is, de igazából nem magával az étvágyával van a gond. Mert mint írtam eszik mindent, nem is keveset mégis fogy.

Voltam vele direkt exotikus állatokra szakosodott dokinál, megnézte a fogait, csinált rtg-t hasáról, átvizsgálgatta tályogot keresve, de nem talált semmi bajt.

Szerinte azért fogy mert öreg.

Tudom, h nem mai darab szegény, de úgy tudom 8 évig simán elélhetnek.

Nem tudom mit tehetnék még érte? Egyszerűen nézzem végig ahogy elfogy szerencsétlen?

Volt valaki hasonló cipőben?

Azt már nem hiszem, h hízni fog, de legalább ezt a súlyát szeretném valahogy szinten tartani.



2021. máj. 11. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ugyanez van nálunk, ugyanennyi idős a miénk is. Csak ő már sokat ücsörög, kuckozik, van hogy leteszem a nappaliban és csak áll, áll, nem megy arrébb. 6 éves lesz ő is.


Nálunk annyi hogy a fogaival gond van, vittem múlt héten állatorvoshoz, vágott belőle, de így sem eszik többet... 😥


6 hetes kora óta van velünk, szívem megszakad érte... Kb 80 évesnek felelnek meg. 8 évet ritkán élnek meg.

2021. máj. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Sajnálom, h a te malackád is ezen megy keresztül. :(

Olvasgattam külföldi oldalakat is a témával kapcsolatban és ott is azt írják, hogy ez az időskori fogyás tulajdonképpen normális. De akkor is annyira szörnyű. Amikor simogatom érzem minden csontját.


Te hányszor adsz neki kaját egy nap?

2021. máj. 11. 23:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig egyszer kap reggel tápot, friss szénát, mindkettő van előtte bőven egész nap. Friss zöldség gyümölcsöt pedig naponta 2x3x teszek neki. Mostmar csak reszelve.. 😥 Már nem bírja elragni, de így megeszi.
2021. máj. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos valóban teljesen normális, az idős nénik bácsik is sokszor totál lefogynak. A 6 év pedig már azért szép kor, minket tavaly hagyott itt ennyi idősen a malackánk, a mostani is most lesz ennyi hamarosan - de azért én még hoztam neki egy barátot öreg napjaira.

Mondjuk nemtom társa van-e, de az enyém depressziós volt, amíg meg nem jött az új barátnő - most meg vígan kotyognak, beszélgetnek, együtt esznek. :)

2021. máj. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én malacomnál ugyanez volt, pont most hétvégén hagyott itt. :( Nálunk 1 évet élt még azután, hogy elkezdett fogyni, de közben volt egy műtétje is. Ezalatt az 1 év alatt boldog, korához mérten aktív élete volt. Evett rendesen, de fogyott. Sajnos azt kell, hogy mondjam, ez egy szomorú, de normális folyamat. Sok kitartást kívánok és minél hosszabb boldog, egeszséges öregkort a malacnak! :)

2021. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem,hogy rosszul mondtam a korát. 2015 augusztusában került hozzám 1 évesen, szóval 7 éves lesz nyáron, nem 6. 😟


Neki még nem kell reszelni semmit, betol bármit szerencsére. Pont ezért furcsa, hogy fogy.

Jobbulást kívánok a malacodnak! ❤️


Van egy 4 éves barátnője enyémnek is. Vígan kotyognak, ez aranyos☺️

2021. máj. 12. 15:09
 7/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Oh részvétem a malacod miatt! 😢

Megkérdezhetem milyen műtétje volt, illetve hogy annak konkrétan volt közé ahhoz, h fogyott?

2021. máj. 12. 15:11
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm! :'(

Petefészek cisztája volt, kiszedték neki a teljes petefészkét. A fogyásához ennek nem volt köze, teljesen felépült a műtétből szerencsére. Sajnos öreg hölgy volt már, békésen aludt el. Iszonyatosan hiányzik, de bízom benne, hogy neki most már így a legjobb, még ha nekünk nem is... :'(

2021. máj. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szegénykém :(


Tudom, hogy nagyon nehéz ez most nektek és kitartást kívánok!

Az írásodból is látszik, hogy mennyire szeretted a malackád. Biztos vagyok benne, h szép élete volt veletek!

2021. máj. 12. 16:35
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, utántápolással szinten tudod tartani, akár növelni is a súlyát. Nekem vese problémás malackám volt, nemrég hagyott itt 5 évesen. Tavaly nyáron kezdődött, 3 hónap alatt 500 grammra fogyott.

Vegyél Trovet tápot, azt kell feloldani annyi vízben, hogy egy ujjnyival ellepje (kb). 1 milis fecskendőket szerezz be, késsel vágd le a végét (csak a vékony végét, a vastagabba ne vágj bele- így pont belefér a szájába és a tápot is könnyen felszívód vele). És naponta 3-4x 30 fecskendőnyit adj neki a tápból.

Mi egy kicsit fel tudtuk tornázni a súlyát ezzel.

És így a tápba rakhatod a c vitamint, vagy bármilyen gyógyszert, amit felír a doki.

Mi adtunk neki egy csepp CBD olajat is, a 12 éves kutyusunkban is az tartja a lelket. Ha nem kap csak fekszik, ha kap, úgy rohangál mint ifjú korában.

Menj tovább exos dokinál, drága mulatság, de ki lehet deríteni mi okozza, és célzottan gyógyszerezni.

Így élt egyszer 5 helyett 7 évet egy malackám.

De a tápolást addig is csinálhatod, szinte bármelyik állatorvosi rendelőben vagy kisállat patikában beszerezheted.

2021. máj. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!