Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Folyamatosan fogy a malacom....

Folyamatosan fogy a malacom. Mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz 6 éves a tengerimalacom. 1 éves korában került hozzám, azóta mindig - 800-850 gramm körül mozgott a súlya. Nőstény. Kb 1 éve elkezdett fogyni. Nem drasztikusan de mindig egy kicsit. Tavaly ilyenkor még 800 gramm volt, ma már csak 605. Rendesen eszik mindent, szénázik, tápozik (Versele Laga Cavia Complete) zöldséget is tömi magába, sokat iszik. Pisi, kaki is rendben van. Nem letargikis, jön megy intézkedik, ha már megmozdoluk reggel az ágyban, fent ordít a rácson. Jó nem olyan aktív mint fiatal korában, de alapvetően aktív.

Vettem neki állatpatikában étvágyserkentőt is, de igazából nem magával az étvágyával van a gond. Mert mint írtam eszik mindent, nem is keveset mégis fogy.

Voltam vele direkt exotikus állatokra szakosodott dokinál, megnézte a fogait, csinált rtg-t hasáról, átvizsgálgatta tályogot keresve, de nem talált semmi bajt.

Szerinte azért fogy mert öreg.

Tudom, h nem mai darab szegény, de úgy tudom 8 évig simán elélhetnek.

Nem tudom mit tehetnék még érte? Egyszerűen nézzem végig ahogy elfogy szerencsétlen?

Volt valaki hasonló cipőben?

Azt már nem hiszem, h hízni fog, de legalább ezt a súlyát szeretném valahogy szinten tartani.



2021. máj. 11. 23:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Fú köszi a segítséget!

Jókor jött mert már csak 539 gramm.

Trovet táp alatt ezt a gyógytápot érted?

[link]


Mert van ennek a márkának más malacnak való tápja is. Ha nem erre gondolsz akkor belinkelnéd kérlek?

2021. máj. 27. 14:18
 12/13 A kérdező kommentje:

Mai nap elaludt a malackám 😢

Jó utat Datolya! ❤️❤️❤️

2021. jún. 11. 23:53
 13/13 anonim ***** válasza:

Részvétem:(

Legyen szép utad a végtelen uborkamezők felé Datolya<3

Biztosan úgy ment el, hogy tudta, nagyon szereted.

2021. jún. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!