Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a nyuszimnak?

Mi baja lehet a nyuszimnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap észrevettem, hogy az 1 éves bak nyuszimnak az egyik szemén a pupillája világoskék, a másik viszont fekete(ami normális).

Szokta tépkedni a szőrét, de az magától is hullik neki. Lehet hogy ez a kettő egybejátszik, de lehet hogy csak vedlik.

Nagyon kis virgonc nyuszi, de az utóbbi időben úgy kell életet lehelni sokszor bele.

Mi baja lehet?

(Ma beszélek a dokival is.)

Köszönöm!



2021. máj. 17. 07:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az állatok viselkedésére ez mennyire van kihatással, de mostanában elég erősen változik az időjárás.

A szőr hullása szerintem azért van, mert vedlik.



De mindenképp vidd el dokihoz.

2021. máj. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de ha mar kedvtelen, akkor ott nagy a baj, mert sokaig kepesek rejtegetni a betegseget.

Szemen lehet, hogy van valamilyen halyog, azert mas szinu.

2021. máj. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igen, szerintem is valami van a szemén, mert magától nem változik meg.

Ha odamegy hozzá az ember, akkor 1-2 perc, mire észreveszi, hogy ott vagyok, mert teljesen le van fagyva. Ha érzékeli is az ember jelenlétét, akkor csak néz rám, de semmit nem reagál.

Viszont 1-2 perc után meg már össze vissza ugrál, és örül nekem...

Imádkozom, hogy ne legyen semmi komoly.

2021. máj. 17. 14:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp egzotikus végzettségű dokit keress fel.
2021. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4-es. Igen, de a környékemen csak egyszerű állatorvosok dolgoznak, úgyhogy nem tudom hová vinni. :/
2021. máj. 17. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha Magyarországon laksz, akkor hátha találsz.

[link]


Az az igazság, hogy bár sok sima állatorvos is elvállalja a nyuszi kezelését, nem igazán értenek hozzá. Sokan úgy gondolják, hogy más fajokhoz értenek, ezért a nyuszi sem lehet akadály, aztán meg félrekezelik, rosszabb esetben akaratlanul meg is ölik.

A nyuszihoz egzotikus doki kell, ő tud neki segíteni. Látod, hogy a mostani dokid nem tud neki segíteni, mert akkor nem itt írogatnál.

2021. máj. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!