Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van 2 háromnegyed éves futóege...

Van 2 háromnegyed éves futóegerem és nem akarják befogadni a 14 hónaposat, tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szóval annyi a sztori, hogy van 2 futóegerem akik kiskoruktól együtt vannak, elmréletileg egy fiu és egy lány, és most hoztunk nekük egy egy évnél pár hónappal idősebb lányt, de a bakkal nagyon verekednek és a bakk erősen harapja. Ha a bakkot kiveszem akkor a két nőstény nem verekedik, de látszik rajtuk, hogy nem is barátkoznak nagyon. A terrárium két sarkában vannak.

Abban kérném segítséget, hogy hogyan tudnám összeszoktatni hármukat?


2021. máj. 20. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem egy másik ketrecben tartsd az új egérkét a másik 2 ketrece mellett. Így megszokhatják egymás szagát és jelenlétét, és később össze tudod őket rakni, ha úgy látod már megszokták egymást.

Valószínűleg dominancia harc folyik közöttük. Nem voltak még egereim, de ivartalaníttatnám őket, főleg ha egy nőstény mellett vannak, hiszen gondolom nem szeretnél piciket (ne szaporítsd őket semmiképp se).

Úgy tudom a legideálisabb felállás egy hím és több nőstény. Nem vagyok biztos benne, hogy 2 hím egy nőstény jó felállás, hiszen a nőstényért dominancia harcokat is folytathatnak, aminek rossz vége is lehet.

Szóval én a helyedben, ha az új tag hím, inkább szeretnék neki is egy megfelelő méretű ketrecet és egy nőstényt mellé, persze ivartalanítva őket.

2021. máj. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első válaszadó vagyok, elolvastam, hogy nőstény az új lakó. Én mindenképp megnézném, valóban nőstény-e. Ha igen, akkor a külön ketreces összeszoktatós megoldást csinálnám, ha nem akkor a külön ketrec és másik társ mellé.
2021. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!