Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nekem két tengerimalacom van...

Nekem két tengerimalacom van 1 fél és egy háromnegyed éves ti 1 nap hányszor adtok nekik magot és növényeket?

Figyelt kérdés
2013. júl. 27. 09:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Reggel és este kapnak tápot (nem kifejezetten magot, mert a malacok nem magevők) fejenként egy púpozott evőkanállal. Sajnos sok tengerimalaceledelben rengeteg kukorica és napraforgó van, olyat ne vegyél.

A kukorica hizlal, a napraforgót meg nem tudja kibontani, a héja meg beszorulhat a foga közé.

Reggel és este kapnak vagy zöldséget, vagy gyümölcsöt, egyszerre maximum kétfélét, és ami nem fogy el egy óra alatt azt kiveszem, nehogy megromoljon, főleg ebben a melegben.

Friss víz és széna mindig legyen előtte!

2013. júl. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A tengerimalacnak nem mag kell, hanem pelletes táp.
2013. júl. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A tengerimalacnak nem mag kell, speciális tengerimala tápot vegyél, ami pelett formájú, esetleg c vitaminnal fokozott stb.. Napi kétszer fejenként 1 evőkanálla, reggel este. Gyümölcsöt én délben szoktam, nyugodtan adhatsz nekik sok félét, én állatalában 5-6 féle gyümit és zöldséget, a tengerimalac szereti a változatos étrendet így adhatsz nekik egyszerre: alma,banán,görögdinnye,répa,uborka,szilva, én kb ezeket szoktam, és persze nem kell rengeteg nekik, mindenből csak egy kicsi:))) emelett mindennap széna és napi 2-3 szor cseréld a vizet ebbe a melegbe, amit nem esznek meg gyümit és megrohad azt ne hagyd bent mert úgy sem eszik meg a rohadt gyümit, így ami marad tedd be a hűtőbe, és add oda később, esetleg délután. Mellesleg ne válassz lyan tápot, amiben kukorica van (kitörik a foguk mert nem bírják elrágni) búza (álltalába a malacok ne szeretik) illetve szotyi és tökmag (nem bírják kibontani és a hegyes végük megszúrhatja az ínyüket, ami elfertőződhet) szóval ezeket kerüld. Mellesleg salátát lehetőleg csak biot adj nekik, mert egyik ismerősöm vett a boltba odaadta a malackáknak és le volt permetezve és meg haltak a malacok, szóval a salit kerüld! és a gyümiket is előtte mosd meg mielőtt oda adod nekik.
2013. júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én minden nap este 7-kor adok a tengerimalacaimnak 1 nagy marék tápot, ketten vannak. Szénát mindig kapnak, ha elfogy nekik. Néha szedek a kertben füvet és azt kapnak. Délután 3 óra körül pedig valami zöldséget vagy gyümölcsöt kapnak. De a magvas táp tényleg nem jó, az enyémek eddig a versele laga cavia nature tápot szeretik a legjobban, nagyon jó táp:)
2013. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Reggel és délután magvakat,szénát,gyümölcsöt és zöldségeket.
2013. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
10:37-es a tengerimalacnak nem csak pellet kell hanem magvak is!Egy normális tápban van mag,pellet,c-vitamin és esetleg aszalt gyümölcsök is.
2013. júl. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A tengerimalac nem magevő!!! Így nincs szüksége magvakra. C vitamint a gyümölcsökből és zöldségekből nyeri majd ki. És igen, valamelyik tápokban van aszalt gyümi, nekem is olyan van, de ezek drágábbak. A legolcsóbb a pelet, és abban is van C vitamin.
2013. júl. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A tengerimalac fő tápláléka: Széna, víz, zöldség és gyümölcs!!! Emellett táp is kell neki, de nem magos, mivel nincs rá szüksége, nem magevő, sokszor több kárt csinál mint hasznot... Beleragad a fogai közé, felsérti az ínyét ami azután elfelrtőződik, vagy a kukorica keménysége miatt, mivel nem bírja elrágni, kitörik a foga. Egyébként az enyéim meg sem eszik a magokat, mert nem szeretik, mivel ne magevő a tengerimalac. Mellesleg hízlalják is őket, ami rövidebb életet von maga után.
2013. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
17:15-ös a tengerimalac nem tudja kivonni a c-vitamint a gyümölcsökből,zöldségekből és nem fűevő!Ép ezért fontos hogy vitaminos tápot vagy c-vitaminos vizet kapjon!(értek hozzá)És a magvak és a széna a fő tápláléka.
2013. júl. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ember, ha ennyire értesz hozzá, akkor fogd már fel, ha NEM MAGEVŐ!!!! Pl itt van egy kérdés olvasd el a hozzászólásokat itt is írják nem magevő: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__1436692-a..


It olvasd el a piros betűset;) [link]


[link] (harmadik bekezdés 1.mondat)


Belinkelhetek még 20 oldalt, a lényeg nem változik. NEM MAGEVŐ, elég szomorú hogy ha értesz hozzá, és ez nem tudod... Mellesleg C vitamin a tápban is van, pelletben, szárítot aszalt gyümikben, és lehet kapni a vizükbe c vitamin csepegtetőt is. De nem magevő Enyéim meg sem eszik a magukat. Ott hagynak mindent,mert kipróbáltam, a kukricához hozzá sem érnek, búzához árpához sem, szotyihoz és tökmaghoz sem. És hallottam sok más emberektől hogy az ő malacuk sem eszi meg. miért?? -mert nem magevőek...... valamikor csak árt nekik, mert híznak tőle, ami rövidebb életet von magaután, illetve a foguk köze megy, vagy felsérti ínyüket ami elfertőződéshez vezethet. (én is értek hozzájuk.......)

2013. júl. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!