Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a gond a nyulammal?

Mi lehet a gond a nyulammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban, sőt hetekben észrevettem, hogy az 1 éves bak nyulam nagyon levert, nem eszik(SEMMIT!), és le van soványodva.

Próbálom vele megetetni a szénát, mert az utóbbi időben már leszokott arról, hogy szénát egyen. Lehet e miatt van.

Orvoshoz elvittem, mert a szemével volt egy kis gond, és adott egy szemcseppet. Mondtam neki, hogy mik a mellékproblémái, és azt mondta, valószínűleg a szeme miatt van.

Már jó két hete adom neki a cseppet, napi háromszor(reggel, délben, este), de semmi változás. Jövő hét csütörtökön viszem vissza.


Szerintetek mi lehet a probléma? Valami fertőzés lehet?

Köszönöm!



2021. máj. 30. 08:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
A nyuszid ha nem eszik lehet haldoklik . Kérlek vidd orvoshoz! Az , hogy nincs a városban kifogás ! Messzebb kell akkor menni !!
2021. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Már tegnap elakartam vinni orvoshoz, de ha nyitva is vannak hétvégén, akkor vasárnap tuti nem.

Úgyhogy ma kaptam időpontot egy egzotikus dokihoz.

Nem volt semmilyen belsőségi problémája, hanem a fogai rosszul nőnek, ezért nem tudja rendesen koptatni őket, és nagyon hosszúak voltak.

Átküldtek egy másik helyre, ahol lecsiszolják a nyulak fogát, és most félévente vissza kell járnunk oda csiszolásra.

VAGY kihúzatom a fogait, de én azt semmiképpen nem szeretném.

2021. máj. 31. 20:18
 13/23 anonim ***** válasza:
Örülök jól van a nyuszi !
2021. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ne huzasd ki a fogait. Kapjon tobb fajta szenat, hatha beleszeret valamelyikbe. A legjobb a hazi szena, de ezt sajnos csak kevesen tudjak megoldani. Mi a kertben nagyra hagytuk noni a fuvet/gazt, lekaszaltuk es a napon szaritottuk.

Csak a szena tudja jol koptatni a fogait, semmi mas. A fogkoptatokat felejtsd el, tobbet artanak, mint hasznalnak. SZENA-SZENA ES SZENA! Mikor az en nyuszim nagyon nem akarta enni, sokszor piszkaltam ot szenaval, es inkabb mergeben megette.

2021. máj. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

14)-es, erre én is gondoltam, hogy házilag csináljuk meg a szénát, de nincs rá lehetőségem.

Zsúfolt a kertem, ha hagynám nagyon megnőni a füvet, azzal gond lenne.

Fogkoptatót elosztom a többi nyuszi között, de neki adhatok szénát, félévente úgyis vissza kell majd mennünk a dokihoz, hogy ismét lecsiszolja, mert eleve azzal van a gond, hogy a metszőfogai(a felső állkapcsán) ferdén nőnek.

2021. jún. 1. 19:20
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb probléma hosszútávon a foghúzás, mint fél évente a csiszolással járó bódítás és a stressz... Metszők nélkül is teljes életet tud élni
2021. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Én akkor sem szeretném, hogy fog nélkül legyen.

Még előtte van az élet, akkor legalább valami, ami hasznos neki, legyen meg számára.

Nagyon szeret rágcsálni, ezért sem szeretném kihúzatni.

2021. jún. 1. 22:33
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is tud majd rágcsálni. Csak nem lesz kitéve évi kétszer a csiszolás miatti stressznek.

Teljes életet tud majd élni metszők nélkül is.

2021. jún. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez a nyuszi sokat szenvedett a fogai miatt. Többet is ki kellett neki húzni, mégis teljes életet él.

2021. jún. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Jó rendben, sajnálom, hogy saját döntéseket merek hozni az életemben.
2021. jún. 2. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!