Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy lehet egy elvadult...

Hogy lehet egy elvadult törpenyulat megfogni?

Figyelt kérdés

Anyámnak van egy kb 1 éves bak törpenyula. 0-24ben ki van engedve a lakásba, természetesen jelöl mindent és rohadt büdös, ivaros.


Tegnap mondta hogy olyan mintha érezne egy puklit az oldalán,én mondtam neki,hogy jobb lenne ha megnézetné orvossal mert lehet kullancs vagy bármi más.


No de itt jön a bökkenő,nem lehet megfogni. Egyszer próbálta meg felvenni és rúgkapált a kezében mint egy őrült, én mondtam,hogy ezt inkább ne erőltesse mert a végén kitöri a gerincét. Ugyanígy próbáltuk a hordozójába beterelni/csalogatni de semmi. Naponta annyit csinál vele hogy párszor megsimogatja...


Ja az még + hogy a hátsó karmai 4-5cm hosszúak mert nem vágja őket,ezért is dokihoz kellene vinni(szintén a fogát se tudom,hogy milyen). Az elülsők is csak azért rövidebbek valamennyivel mert mikor átjövök nehezen levágom őket mikor feltámaszkodik a ketrece rácsára(oda is csak azért megy be hogy igyon).



2021. jún. 12. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alapvetően nem baj, ha egy nyuszi szabadon van a lakásban, az enyém is így van tartva, nincs is ketrece, mert az alom, búvóhely, itató mind azon kívül van. De ő egyrészt lány, másrészt ivartalan, harmadrészt nincs elhanyagolva.


A kérdésedre válaszolva: van a gyors megoldás, ha bemegy a nyuszi egy zátható szobába, akkor bezárod, és megvárod, amíg olyan helyre megy be, ahonnan csak egy út vezet kifelé, és odarakod a hordozót, így kénytelen lesz bemenni. Az ideális megoldás az lenne, ha foglalkoznátok vele, megbízna bennetek és hagyná, hogy betegyétek a hordozóba. Ehhez sok idő és türelem kell, érdemes lefeküdni mellé a földre, egészséges nasit adni neki, stb. Ezt most nem tudjátok kivárni, mert minél előbb orvoshoz kéne vinni, de a későbbiekben jó lenne megszelídíteni, és normálisan foglalkozni vele. (Azt írtad, hogy anyukádé a nyuszi, szóval ideális esetben nyilván neki kéne vele foglalkoznia.)


Amúgy meg ivartalanítani is kéne, az ivaros nyuszipisi rohadt büdös, anyukádat hogy nem zavarja??

2021. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És ha már az orvosnál jártok, kérjetek időpontoz ivartalanításra, meg kéne a nyuszinak egy kombinált oltás RHD és Myxomazosis ellen, meg külön RHD2 ellen. És a körmét se ártsna levágatni.
2021. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Az a baj, hogy nem lakok anyámmal. Nekem is vannak saját állataim(nem is kevés) és nincs időm mindennap órákra átmenni.


2. Amióta megvette csak a falnak beszélek,nem fogja fel,hogy nem ehet pl. Krumplit,mindennap répát/almát stb. Foglalkozás az mint mondtam az napi 2-3 simogatás(csoda,hogy azt is engedi).


3. Az ivartalanítást már februárban megígérte azóta se lett belőle semmi.


4. Elvileg Myxo- és RHD oltása van,de lassan letelik a félév és azért is vinni kellene dokihoz. Azt meg már többször mondtam neki hogy vigye el orvoshoz ha nem tudja levágni a karmát de megint csak a falnak beszélek.


Szval majd valahogy azért megpróbálom beterelni valahogy a hordozóba:c

2021. jún. 13. 22:01
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
A nyuszit a nyaka szőrénél kell megfogni, ahogy a cicamama fogja meg a kiscicát. Annál fogva kell felemelni...
2021. júl. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4. Biztos nem merném ott megfogni,kapálódzik és szétcsikar,míg a végén elpattan a gerince.


Anyám azóta nem haladt vele semmire,én már feladtam...

2021. júl. 26. 21:18
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Fülét kell megfogni és a gerincét megtartani.De nem szorítani a fülét mert az fáj neki.Azért kell így mert a füle a legérzékenyebb pontja,a gerincét pedig azért tartod meg hogy ne rugkapáljon és ezáltal ne törjön el a gerince.Párom így fogta meg múltkor a 3 nyuszinkat mikor kiszöktek a kis huncutkáim.De a hangsúly ott van hogy nem szorítjuk a fülét mert az fáj neki viszont ha csak úgy határozottan megfogod akkor az nem fáj neki és a gerincre kell nagyon vigyázni azt jól írtad és törékeny nagyon ott a nyuszi.
2021. júl. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
NEM fogjuk meg a nyulakat se a szőrénél, se a fülüknél fogva!!
2021. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor hogyan?Xd
2021. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Alányúlsz, megtámasztod a lábát, a másik kezeddel az oldalát, ez nem fáj neki és kevésbé fél. Persze ehhez az kell, hogy bízzon benned. Ha nagyon félős a nyúl, akkor pedig nem szabad emelgetni, csak ha nagyon muszáj, pl. dokihoz viszed és be kell rakni a hordozóba. Ebben az esetben is tilos a szőrénél vagy a fülénél fogva felemelni, a komment elején leírt módszert kell alkalmazni, max határozottabban kell fogni, és minél rövidebb ideig, pár másodpercnél nem tovább, mert egy félősebb nyúlnak ez hatalmas stressz. A fülénél, szőrénél megfogás pedig FÁJ neki!
2021. júl. 28. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!