Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szokták a nyulakat nyáron nyírni?

Alexandra F. kérdése:

Szokták a nyulakat nyáron nyírni?

Figyelt kérdés

Ez egy érdekes kérdés, de ma fogalmazódott meg a fejemben, mert sok nyuszink van, és óriási, dús mindegyik szőre. Sajnos mostanában nagyon meleg van, ezért valami jó megoldást szeretnék találni erre a problémára.

(szoktuk őket locsolni vízzel, és azt is szeretik, de ez nem hosszútávú megoldás)

Nagy örűltség lenne 9mm-re lenyírni a bundájukat?



2021. jún. 23. 17:42
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Hülyeség
Lehet
Szokták
20 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Vedd már fel videóra, ahogy lefogd és nyírod! >:)
2021. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miről a szavazás, de nem nyírom. Árnyékkal, szellőzéssel (ügyelve hogy ne legyen huzat) lehet őket s legjobban hűteni, nyulat fürdetni, locsolni azonban tilos.
2021. jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
nem vagy komplett locsolni a nyulat hogy jut ilyen valaki eszébe , inkább üsd agyon hogy ne szenvedjen
2021. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hogy viselkednek, amikor locsolod őket?

A nyulak, ha félnek valamitől, és úgy érzik nincs hova bújni, akkor ösztönösen lefagynak. Mivel a ragadozók leginkább a mozgást látják, és a rejtőszínükkel beleolvadnak a környezetbe, így a természetben ez jó módszer, de a mindenféle színű háziasított nyulaknak már nincs meg a rejtőszínük. Ettől függetlenül az ösztön megmaradt, csak már nem hasznos.

Vagyis, ha a nyuszi fél, és nem lát menekülési utat, akkor ösztönösen megdermed, füleit lecsapja, mert a természetben, a természetes rejtőszínükkel ez tökéletes álca. Ettől függetlenül rossz neki. Én még nem láttam olyan nyulat, aki nem fél a locsolástól, fürdetni is az általa okozott stressz miatt nem szabad.


Egyébként tengerimalacoknak szokták vágni a szőrét, hogyha nagyon meleg van, azt mondják ha nem jól sikerül majd visszanő. Szerintem a nyuszinak is le lehet vágni a bundáját, de próbáljátok a lehető legkíméletesebb, és leggyorsabb módon.

2021. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Nem hallottam meg ilyenrol de el tudom kepzelni. Amugy szerintem nem szoktak
2021. jún. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok, mindenkinek köszönöm szépen a kommenteket!

A kérdésem lényege az volt, hogy a van e olyan, hogy nyúl bundáját nyírják a meleg miatt (általánosságban), és nem az, hogy otthon az adott illető nyírja-e vagy sem. :)

Lényegében kaptam egy választ, ami azt mondja, hogy valami nagyon nagy baj van a fejemmel, mert senki sem tenné meg a kommentek és a szavazás szerint.

Ez a kérdés annak az eredménye, hogy egy nyuszi, hiába a friss víznek, és annak, hogy folyamatos hideg és meleg sarok van a kinti ketrecében, hőgutát kapott, és elpusztult, az általa ásott hűs lyukban.

Ezért jutott eszembe, hogy a kutyát, macskát, és egyéb állatokat nyírják, ezért egy olyan nagyobb testű nyulat, mint a miénk, vajon lehet-e.

(A család már a kérdés kiírásánál leszavazta ezt a kérdést, egy egyértelmű nemmel, igaz a többség jó ötletnek találta. 3 igen 2 nem

Azért a tiltakozók nyertek, mert a testvérem foglalkozik a legtöbbet a nyuszikkal, és őt ez az ötlet rosszúl érintette.)

2021. jún. 27. 01:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyáron nem csak a meleg viheti el. Mixomatózis ellen oltva van?
2021. jún. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia, be vannak oltva, és a betegség semmilyen tünetét sem mutatják, ezért nem valószínű, hogy ez lenne a probléma.

Igazából azon a nyuszin kívül mindenki más rendben van. :)

2021. júl. 2. 02:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat nekem kicsit nem egyértelmű, de akkor most kinti vagy benti nyusziról beszélünk-e?


Ha kinti akkor nyáron ne érje közvetlen napfény a ketrecét, és inkább Keletre nézzen a védtelen része.


Nálam sajnos a rossz fekvésű ól miatt kapott hőgutát egy baknyulam...

2021. júl. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!