Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tehetek ha nem vagyok...

Mit tehetek ha nem vagyok otthon és nem kap szénát a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

El kell mennem dolgozni 4 hét 1 hét.. családba csak én foglalkozom normálisan a tengerimalacommal, értve, kitakarítom, simogatom, adok neki tápot és szénát. Apa a másik, de neki annyi az egész, hogy telenyomja a ketrecet salátával meg petrezselyemmel , sőt még az itatót is 4 cm-re leteszi a ketrechez, hogy a malacka nyakatekerve igyon vizet. Szénát nem ad neki, mert szerinte fél tőle meg nem simogatja meg mert fél meg mindenre az a kifogás, hogy fél és fél.


Eddig ventilátort ia tett neki , de múlt évben begyulladt a szeme és elvesztette egyik szemére a látását akkor széttörtem a ventilátort mikor el volt mondva, hogy NE és az is, hogy csöppentsen a szemébe.. de nem , mert ... találjátok ki! FÉL a tengerimalac.

Így kell itthagynom. Mert kamionoznom kell.

Ha apám gondozza a most 7 éves malackám biztos beteg lesz, szomjan hal vagy nem jut elég rost neki és amúgy is vékonyka lett , mert idős..


Hiába mondom, hiába ugatom el, hiába balhézok, hiába mondom el, hogy az orvos szerint is helyes ..adni szénát, egyszerűen nem jut el neki a fejébe. Tápot sem ad. Itt meg nincs semmi munka, hogy itthon legyen este. Legszívesebben magammal vinném.



2021. jún. 26. 22:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A széna a legfobb tápláléka, annak mindig kell előtte lennie!


Vidd el egy megbízható baráthoz, Ismerőshoz, szomszédhoz inkább arra az időre amíg nem vagy otthon.

2021. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hat sajnos ez az a helyzet, amikor meg kell oldani a felugyeletet mashogy, mert egyertelmuen ez igy nem mukodik.

Keress valakit, akar fizess is neki valamennyit, hatha.

2021. jún. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Tengerimalacot párban kell tartani minimum, szóval neki már alaphelyzetben sem leányálom az élete.


Ha apáddal hagyod, lényegében "megölöd" (tudom, hogy nem áll szándékodban, de sajnos a végkifejleten ez nem változtat). Mindenféleképpen keress neki ideiglenes gazdit, amíg haza nem érsz. Ha nem találsz, akkor vannak malacpanziók, az biztosan drágább, de megéri. Malacos facebook csoportban is érdeklődhetsz, vagy akár az egyesülettől is segítséget kérhetsz.

2021. jún. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Bárcsak lenne megbízható ismerős.. de ők 170km-re laknak.
2021. jún. 26. 23:09
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
A lakóhelyeden ahol elsz, mincs egyetlen egy megbízható ismerős se? Ez elég nehezen hihető. Vagy ennyire antiszociális életet élsz?
2021. jún. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Volt téma a malacka 5 éve, írtam ki róla kérdést, voltam vele 5 állatorvosnál, nem bírja másik tengerimalacot, volt társa, majdnem megölte, ( aki eleve idősebb volt mert eme malacot azért hoztam mert a másik elvesztette a társát :( taktikáztunk is, elvittem idegen helyre, ott is támadta a másik malackákat. Van egy tükre, és csak magát viseli el.. tudtam amúgy, hogy szóba kerűl, nem találom azt a kérdésem. :(
2021. jún. 26. 23:14
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Baszki én is malac tartó vagyok, de ha eluzom, kapásbol 7 ember is van akikre rá tudom bízni, és egyik se rokon.
2021. jún. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Enyém sem bírta a társat. Örököltem, de akkor már egy éves volt.. Próbáltam öreget, fiatalt, más memut, azonos memut, de nem csípte... Így 7 éves, es egyke maradt.
2021. jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#5 Egy 75 éves bácsi van , itt idősek és háát c -k. :( dél-Somogy.
2021. jún. 26. 23:18
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
És amikor otthon vagy, akkor kikkel nagy kapcsolatban?
2021. jún. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!