Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a tengerimalac már csak az...

Ha a tengerimalac már csak az oldalán fekszik, és nem bír felkelni annyira rosszul van, akkor amíg eljutunk az orvoshoz lehet valamivel segíteni neki?

Figyelt kérdés

Tudom nagyon rosszul hangzik a főkérdés, de nincs olyan rossz helyzet. Régen voltak tengerimalacaim, és most újra szeretnék ezért merült fel bennem a kérdés.

Még évekkel ezelőtt volt egy olyan esetem, hogy lebetegedett a tengerimalacom (étvágytalanság, gubbasztás, stb.). Azonnal elvittem egzotikus állatorvoshoz, és ott már csak az oldalán fekve szuszogott. Az orvos azonnal tudott segíteni, adott neki többféle injekciót, elmondta hogy mit kell csinálnom a továbbiakban, ezután sokkal jobban lett a malac. Másnap délelőtt viszont újra elkezdett rosszabbul lenni, olyan gyorsan történtek a dolgok, hogy mire elindultunk az orvoshoz már az oldalán feküdt, mire odaértünk már sajnos nem tudtak neki segíteni. Hirtelen annyira rosszul esett, hogy meg sem kérdeztem az orvost, azóta meg nem is volt tengerimalacom.

Szóval most újra szeretnék tengerimalacokat, viszont azon aggódom, hogy mivel segíthetek ha újra hasonló történik? Lehetséges egyáltalán időt nyerni otthoni módszerrel amíg elérünk az orvoshoz?

Ha ti nem tudtok segíteni, akkor megkérdezek egy egzotikus állatorvost, de nem szeretném őt zavarni, ha nem szükséges így gondoltam megpróbálom itt, hátha valaki kapott már ezzel kapcsolatban tanácsot orvostól, vagy valami.


2021. júl. 3. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Már nem azért, de láthatóan az állatorvos se tudott rajta segíteni, csak 1 nappal élt tovább a malacka.
2021. júl. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha azonnal vitted orvoshoz, akkor megtettél mindent, amit csak lehetett. Mivel fogalmunk sincs mi volt az alapprobléma, ezért nem tudhatjuk hogyan lehetett volna segíteni. Pl. lehetett hőguta is, akkor hűteni kell és így tovább. Lehetett rossz etetés/tartás miatt is, ezeket javítani kell.


Hogyan tartottad, mivel etetted, volt társa?

2021. júl. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

120cm*60cm-es ketrec volt (ami még mindig megvan). Ketten voltak nőstények, és nagyon jól kijöttek.

Amikor csak lehetett kint szaladgáltak (ez olyan napi 4-5 óra volt).

Folyamatosan volt előttük széna és víz, ezen kívűl reggel este kaptak Versele Laga cavia complete tápot.


Az orvos annyit tudott mondani, hogy bélleállása volt, bár a malac nem volt sovány. Sokktalanította, adott neki bélmozgató injekciót, meg másikat is, és azt mondta, hogy ő valamilyen gyulladásra gondol.

Adott bio-lapis port, elmondta, hogy hogyan kell kényszeretetni, és adott kétféle gyógyszert (sajnos már pontosan nem emlékszem mi volt), amit másnaptól kellet volna szednie (azt mondta hogy délután adjuk be neki).

Egyből elmentem megvenni a tengerimalacoknak való trovet recovery-t, és mivel magától nem volt hajlandó enni, így az orvos utasításai szerint kényszeretettem. A többit már leírtam, hogy másnap délelőtt rosszul lett, és mire elértünk a dokihoz már nem élt.

A társa jóval idősebb volt, őt sajnos pár hónap múlva daganattal kellett elaltatni.

2021. júl. 4. 08:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, a leírásod alapján példaszerűen tartottad. Sokan zöldséggel/gyümölccsel (boltival is akár) tömik őket és így tovább. Nálad abszolút minden rendben volt, nem vagyok állatorvos, így fogalmam sincs mi lehetett a baja, de genetikailag is magával hordozhatta. Ha rossz helyről vetted (pl állatkereskedésekben nagyon gyakori a vérfertőzés, a gyenge, beteg állatok), akkor sokuknak alapból gyengébb az immunrendszere és így tovább. Például ha mentetted, akkor ugyebár fogalmad sincs, hogy hol született, de valószínűleg nem túl jó helyen.


Mindenesetre nyugodtan vállalj be újra egy kondát, megbízható tenyésztőtől hozd őket, és élvezd a malackás életet, mert ők is élvezni fogják nálad. :)

2021. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!