Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szegeden jó tengerimalaccal...

Szegeden jó tengerimalaccal foglalkozó egzotikus állatorvos?

Figyelt kérdés

Szeretnék tengerimalacokat, viszont Szeged mellett lakom, és mindenkitől azt hallom, hogy Budapesten vannak jó orvosok.

Szeretnék felkészülni, mert tudom, hogy a tengerimalac tünetrejtő állat, és ha rohanni kell, akkor ne az ország másik felében legyen az orvosunk, hanem jó 10 percnyire tőlünk. Ezen kívül nem eltitkolt szándékom, hogyha találok jó dokit, akkor nem szeretnék minden betegséggel Budapestre utazni.


Tudtok ajánlani valakit? Vagy tényleg csak Budapesten vannak jó egzotikus állatorvosok?

Ezen kívül Szeged környékén van valahol egzotikus állatorvosi ügyelet? Tudom, hogy az országban nincs túl jól megoldva, de olyan szerencsés vagyok, hogy tudom, hogy mindig a legrosszabbkor betegednek meg az állataim.


2021. jún. 28. 16:20
 1/8 A kérdező kommentje:

Tényleg senkinek nem ér semmit egy állat élete?

Én szeretem az állatokat. Számomra minden állat egyedi, és pótolhatatlan. Ha veszek másikat, akkor lehet, hogy ugyanúgy fogom szeretni, de nem pótolja az előzőt, ő másik.

Egyébként a tengerimalac is legalább ugyanannyira ragaszkodik az életéhez, mint mi emberek, most írja le valaki nekem, hogy neki miért nincs joga hozzá. Csak azért mert nem embernek született, amiről nem is tehet?


Vagy vegyünk példának egy keverék kutyát. Bárki ingyen tud szerezni. Akkor a kutya élete nem ér semmit, mert nem ember, és olcsóbban szerezhetsz másikat? Vagy ő sokkal értékesebb, csak mert ő nem tengerimalacnak született?


Ha minden hónapban félreteszünk egy bizonyos összeget, akkor ha menni kell állatorvoshoz, nem kell a belemet is kidolgozni miatta, hanem ott a félretett pénz.

De várjatok csak! Nem ti szoktátok itt letámadni az összes kérdezőt, hogy márpedig vigye orvoshoz az állatot? Most meg nem éri meg, mert pénzbe kerül. Akkor hogy van ez!?

Ha befogadok egy állatot felelősséggel tartozom érte, és ebbe beletartozik az állatorvos is.


Most komolyan írja meg nekem valaki, hogy a tengerimalacoknak miért nincs joguk az élethez?

2021. jún. 28. 17:36
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Azért, mert ők felsőbbrendűnek érzik magukat egy tengerimalachoz, vagy bármelyik állathoz képest. Tőlük ott pusztulhatna ki minden. Ezek az emberek a másik embert is ugyanúgy leszrják, ha segítséget kérne tőlük bárki az utcán.
2021. jún. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#6 Lehet, hogy igazad van. Rengeteg biztonsági kamerán látszik, hogy ott fekszik a rosszul lévő ember, de mindenki bűntudat nélkül elmegy mellette. Ha emberrel ilyet csinálnak (akik állítólag minden állatnál felsőbbrendűek), akkor mit várjunk az állatokra nézve?
2021. jún. 28. 17:52
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Jól toljátok a rendelő reklámját! Én szeretem az állatokat, de az állatok csak állatok. Ti vagytok olyanok hogy az állat többet számít nektek mint a nagymama, nagypapa, és a szülők! Szégyen, és gyalázat! Én azért nem tartok állatot, pl. most bérházban, mert szeretem őket!
2021. jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Az első vagyok, aki odamegy segíteni az elesetten, de az ember az első, és utána az állat!

Figyelem!

Ez egy Szegedi rendelő reklámja!

2021. jún. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem az állatok az elsők, de akkor sem értéktelen az életük. Ha meg reklám lenne, akkor konkrétan azt írtam volna, hogy mi a véleményetek xy rendelőről, de nem az történt.

Persze úgy látom, hogy szerintetek hogyha valaki nem a ti véleményeteket vallja, akkor az vagy sík hülye, vagy csak a haszon érdekli, és ha nem lenne rajta haszna, akkor pontosan ugyanazt vallaná, mint ti. Attól, hogy más nem azt gondolja, mint ti, még nem biztos, hogy teljesen sík hülye.


Egyébként minek támadtok le mindenkit, hogy vigye már állatorvoshoz az állatot, amikor egyébként szerintetek teljesen értéktelen egy állat élete? Vagy hogy van ez?


Na mindegy, egy értelmes kérdésre egy olyan választ kaptam, ami a kérdésre a válasz, a többiek mind azt hirdetik, hogy hülye vagyok, vagy hogy reklámozok. Jó hogy még trollnak nem neveztek, mert orvost keresek.

Én ezzel be is fejeztem a beszélgetést, majd megoldom másképp. Ennyit a híres gyakoriról.

2021. jún. 28. 18:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég csekély az egzós dokik száma az országban. A jók tényleg a fővárosban vannak (sajnos)... :(
2021. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Ezek szerint mindegyik állatorvos azért lesz az, mert meg akar gazdagodni, az állatok nem is érdeklik. Más pedig azért lesz nőgyógyász, mert szeret a nőkben turkálni, ha nő, akkor csak leszbikus lehet, és ezért még nagyobb lehetősége van, hogy kiélje a hajlamait. Az önzetlen gyógyítás, mások életének megmentése nem is érdekli. 🤔 Érdekesen gondolkodnak egyesek ezekről az orvosokról.
2021. jún. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!