Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerinted meg fog gyógyulni?...

Szerinted meg fog gyógyulni? és mit tehetnénk érte?

Figyelt kérdés

szóval.. tegnap a bátyám és a haverja cangázás közben találtak egy pici és beteg nyuszit:s (értsd: tiszta csipa és seb a szeme, ki sem tudja nyitni, csontsovány, seb van az orrán, a füle végén, és a füle olyan mintha egy párszor már begyógyult volna.:s) a szemét kamillateával borogatjuk és törölgetjük, mert a kis csipás cicáknál bevált, és nála is segíteni látszik, és adtunk neki rengeteg levelet, almát meg karalábét.. mostmár nagyon boldog:) de egyik probléma sem múlt el

. _ . :( szóval szerinted meg fog gyógyulni? és mit tehetnénk érte?


2010. aug. 26. 23:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Szia!


A nyuszi valószínüleg myxomatózisos. [link] .

Sajnos általában nem gyógyítható, de érdemes lenne elvinni nyúlhoz értő állatorvoshoz.

2010. aug. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is myxomatozis, nagy járvány van

Azonnal vidd orvoshoz, aki nyúlhoz is ért.

Ha megírod, hol laksz, megtudom, ki a legközelebbi nyulas doki

van még remény

2010. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

A kamillás szemtörölgetést csak max. egy hétig alkalmazd, mert kimarhatja a szemét. Szerintem is mixo lesz, de olvastam olyan nyusziról aki túlélte. Sürgősen vidd orvoshoz, és kérj immunerősítőt is (Laktiferm) Ha biztos hogy törpenyúl: holland törpe: rövid max.5cm-es fülek, tompa orr, akkor max másfél kilós lehet. De nézegess fajtákról képeket www.torpenyul.hu

Itt vannak az adható és a tiltott ételek [link]

Szorítok érte!

2010. aug. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
ha minél előbb elviszed állatorvoshoz meg fog gyógyulni ha eszik sok zöldséget és gyümölcsöt! a sebeire cseppents betadint!(vöröses folyékony sebtisztító és fertőtlenítő)és ne hagyd neki hogy lenyalja!
2010. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
én vagyok az előző válaszoló az én nyuszimat egyszer elkapta egy kissé veszélyesebb vírus és elvittük állatorvoshoz azt mondta hogy ez még gyógyítható könnyen de a myxomatozist is megtudja gyorsan kúrával és kezeléssel(naponta) gyógyítani!
2010. aug. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
Szia!Nekem volt egy házinyulam vagyis nem törpenyúl.Káposztát,karalábét és felpuffasztó zöldségeket is lehet adni,de csak nagyon keveset.Nekem a nagymamámnál volt a nyuszi és ott is rét közelében volt.Lucernát is szedtünk neki,de vigyázz,mert ha adsz neki,vizesen ne add oda,mert felpuffad!A szúnyogokkal is vigyáz ,mert ha megcsípi,bedagad az orra és a szeme és lekonyul a füle és előbb vagy utóbb meg fog halni.Én úgy jártam,hogy megcsípte és agyon kellett ütni,mert ha nem,akkor szenvedve halt volna meg.Úgyhogy VIGYÁZZ! üdv.
2010. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
jaj ne:s pont azok a tünetek vannak neki amik a Myxomatózisra jellemzők:s csak nincs megdagadva, csak a szeme de nehezen lélegzik:( remélem meg fog gyógyulni:(
2010. aug. 27. 21:01
 18/24 anonim ***** válasza:
Kéne neki sürgősen egy jó állatorvos!!!
2010. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18. kerületben van egy nagyon jó nyulas doki!!!

az én nyuszimnak rákja volt, rendbehozta, és most egy boldog öt éves nyulkó, aki nagyon virgonc (de ez most mindegy) myxomatózis gyógyítható, de sürgősen vidd dokihoz!

és nagyon becsületes, hogy törődsz vele, remélem rendbe fog jönni, addigis jó egészséget nektek!

2010. aug. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

mostmár nem fog meggyógyulni mert tegnapelőtt meghalt.:( olyan hirtelen!.. de legalább nem szenvedett:(

azért köszönöm a válaszokat.:)

2010. aug. 31. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!