Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fehér egér tartásában tudnátok...

Fehér egér tartásában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Holnap megyünk kettő nőstény kicsiért. Lenne 3 kérdésem, lehetőleg az válaszoljon aki ért hozzá, vagy akinek volt/van már egere.

1. Mekkora terrárium kell nekik? (Kettő darab)

2. Mivel lehet/érdemes őket etetni a tápon kívül?

3. Milyen hátránya van a tartásuknak? (Pl. zörögnek e vagy büdös a vizeletük?)



2021. júl. 22. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Nagy a mozgásigényük, hiába kicsi állatok, mászni is szeretnek, 60x40-es helynél kisebben nem tartanám őket.

2. Zöldségek, gyümölcsök, fehérje kiegészítésnek mehet pl. lisztkukac (szárított is jó), kis túró, főtt tojás fehérje. Adj nekik szénát, ha nem is eszik meg, szeretnek építkezni belőle. Vizük legyen.

3. Éjjel igen, zörögnek, és szaguk is van, hiába takarítod, valamennyi szaga mindig lesz neki.

2021. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

FB ▶️ Egerentyűk c. csoport

FB ▶️ Együtt a Kisállatokért Alapítvány c. oldal ▶️ Mi a kisállatok boldogságának titka? c. album


Egyébként jó lenne ha azelőtt néznél utána a helyes tartásnak mielőtt állat kerül hozzád...

2021. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kettes, köszi a csoportokat, igen előbb kellett volna, csak ma volt sok időm ezért most összeszedtem mindent. :D
2021. júl. 22. 14:32
 4/8 vantel ***** válasza:
11%

Fogságban tartott állatnak nincs helyes módja.

Ha azt hiszed jól tartod akkor vidd ki a rétre,engedd el.

Ha vissza jön hozzád akkor veled akar élmi. Ha nem akkor csak te hitted jó neki!

2021. júl. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%

Szia. Nekem volt fehér egerem. 3 hetes korától fogva én neveltem. Az előző gazdája le mondott róla mert az egérke anyja elpusztult. :( Nah de...

Eleinte háztól vett felforralt-majd lehütött bocitejes kenyeren élt. Egy törpe hörcsög ketrecben. Később 1,5 hónapos korában lett két tengeri malackám. Egy ketrecben tartottam őket. Rendszeresen együtt aludtak, ettek, jól el voltak. Az egér a "Popi" nevet kapta mert imádta a popcornt. 😅 A kertecből ő kitudott mászni, kifért a rácsok között, de sose szökött meg. A ketrec kényelmesebb volt. Télen volt mikor teát kapott, volt hogy a sült krumplit el csente, volt mikor a gumi cukrot vonszolta magával. (A ketrecben főleg a malackák miatt rágcsáló takarmány és széna-szalma-répa mindig volt, ő is ette rendszeresen) De volt ilyen... Napi körbe sétálok programja, számítógépemnél volt a ketrec, gyakran gépezés közben hol a vállamon, hol az asztalon mászkált, nagyon kézhez volt szokva.


A kérdésekre válaszolva az enyémből ki indulva:

1. Szeretik az új dolgokat, jobban inkább arra koncentrálj , hogy a ketrecet mindig át rendezd, imádják a kis csöveket. Az egér társas-családos állat gyakran össze bújnak. A nagy ketrec/terrárium felesleges. El férjen az etető-itato meg valami buvóhely és tökéletes lesz az egérkéknek.


2. Eredetileg rágcsálók. Tengeri, napraforgómag/ tökmag (ezeken maradjon rajta a hélya, jó ha eltudják rágcsáló azt is)

Én száraz kenyeret adtam még neki, meg a zabpelyhet imádta nagyon ( meg amit el viszegetet ahogy fent írtam). A foga folyton nő. Én fa galyat adtam neki azt rágcsálta élvezettel.


3. Hátrány... Hát... Ha beteg nem igen tudsz vele mit kezdeni. Én 3 állatorvosnál is voltam vele. Nem tudták mit tegyek vele... Az egyik azt mondta temessem el már most...(lázas volt és napokig nem evett, kezdett kihűlni is. Úgy gyógyult meg hogy meleg tea meg xilox gyógyszert itattam vele.)

Még ami hátrány... Ha elszabadul és nem tudod elkapni, nem fog jönni hívó szóra mint egy macska vagy egy nyuszi, vagy tengeri malac. Ha nem érzi jól magát beteg lehet, vagy megszökik.

Nem lesz büdös a vizelet ( ha rendszeresen van takarítva, én Popit fürdettem is 3-4 naponta). Este 17-21 közt nagyon aktív olyankor igazi energia bomba hajlamos zörögni olyankor. A dél előtt folyamán még inkább alszik

2021. júl. 25. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
2021. júl. 25. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jesszus az 5. válasz miatt a szemgolyóm is kiesett... Az nagyjából a hogyan ne tarts állatot kategória... 😅


"Eleinte háztól vett felforralt-majd lehütött bocitejes kenyeren élt."

Egyik sem való egyetlen állatnak sem. Csoda hogy túlélte szerencsétlen


"Később 1,5 hónapos korában lett két tengeri malackám. Egy ketrecben tartottam őket."

A tengerimalac és az egér is társas faj. Ez azt jelenti hogy mindkettőt ugyanolyan fajú társsal kellene együtt tartani. Nem egymással...


"Az egér a "Popi" nevet kapta mert imádta a popcornt.

Az is tilos bármelyik kisemlősnek.


"Télen volt mikor teát kapott, volt hogy a sült krumplit el csente, volt mikor a gumi cukrot vonszolta magával."

Pff ezekkel sem kellene se egeret se malacot se semmilyen kisemlőst etetni.


"A ketrecben főleg a malackák miatt rágcsáló takarmány és széna-szalma-répa mindig volt, ő is ette rendszeresen.

A rágcsáló takarmány egyenesen tilos a malacnak. A malac fűevő és nem magevő... Magokat tilos adni neki.


Ezek tudatában neked nem adnék állatot soha a büdös életben. Hogy hogyan ne tartsd jól abban profi voltál. Szerencsétlenek... 😓

2021. júl. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Folytatom az 5. válaszon való sokkolódást.


"A nagy ketrec/terrárium felesleges. El férjen az etető-itato meg valami buvóhely és tökéletes lesz az egérkéknek."

Nem. Ez nem így van. Az egereknek hatalmas hely kell sok búvóhellyel ingergazdagon felszerelt ketrecbe.



"Én száraz kenyeret adtam még neki"

Az is tilos bármilyen állatnak. Ráadásul nem is koptatja a fogat. Ez csak egy régi tévhit.


"Ha beteg nem igen tudsz vele mit kezdeni."

Dehogynem. Egzotikus állatokhoz értő orvoshoz kell vinni. Van úgy 10-15 ilyen az országban. Főleg a fővárosban.


"Úgy gyógyult meg hogy meleg tea meg xilox gyógyszert itattam vele."

Aha biztosan...


"fürdettem is 3-4 naponta"

Tilos bármelyik kisemlőst fürdeni. Főleg ilyen gyakran...


Fuhhh ezek a vélemények te jó isten... Jól indult a napom velük. Helyes kisemlős tartást illetően inkább ne adj tanácsot sehol. Nagy tévedésben vagy sajnos...

2021. júl. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!