Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért kell anyunak belekötnie...

Miért kell anyunak belekötnie abba, hogy egészséges étrendet próbálok biztosítani a hörcsögömnek? Hogy értessem meg vele, hogy kell a szárított rovar?

Figyelt kérdés

Azért nem állatok kategória, mert nem az állattal kapcsolatos a kérdés, hanem anyuval.


Szóval én rendszeresen utánaolvasok dolgoknak a hörcsögtartással kapcsolatban, ez anyunak nem tetszik, mivel amikor régebben volt hörcsögünk, és ő gondozta főképp(én még kicsi voltam), ő nem csinált ilyen "hülyeségeket", szerinte teljesen felesleges, amit én csinálok. Most éppen a hörcsög étrendjén van kiakadva. Szerinte nincs értelme annak, amit csinálok, nem kell elkényeztetni a hörcsögöt. Én speciel igyekszem változatosan adni a zöldségeket, mérem az adagot is, hogy ne legyen az, hogy túl sok és megromlik.

De van egy pont, ami rendszeresen kiabálós vitákat eredményez. Ugye a hörcsögnek kell állati eredetű fehérje is, amit én szárított lisztkukaccal, szöcskével, vagy tücsökkel oldok meg főképp. Na anya szerint ez gusztustalan, nem vagyok normális, hogy ilyen undorító dolgokkal etetem azt a szerencsétlen jószágot. Konkrétan múltkor a megpróbálta kidobni a szárított rovarokat, de mivel észrevettem így csak ordibálás lett belőle. Szóval most rejtegetem a hörcsög kajáját, mert anyám nem normális... Meg olyankor etetem vele a hörcsögöt, ha anya nem látja...

Csak ezzel az a baj, hogy kollégista vagyok, és olyankor anyunak kellene majd etetni, és ő biztosan nem fogja odaadni az "undorító" dolgokat, ha meg hétvégén adom oda az egész heti adagot, az nem jó. Ráadásul a változatos étrendre sem hiszem, hogy fog annyira figyelni... (Egyébként ő állított haza random hörcsöggel, nem én akartam) És az a baj, hogy a kutyámmal is ezt csinálta, hogy én megvettem neki a kaját diákmunkás és egyéb félretett pénzemből, neki semmi külön költség nem lett volna vele, csak odaadja, amikor nem vagyok otthon, erre elkezdte megtikkadt kenyérrel etetni, aztán mondtam neki, hogy hát ne csinálja ezt, mert árt a kutyának a glutén. Erre elkezdte mondani, hogy nyugodjak meg, nem igazán kap a kutya glutént, aztán amikor mondtam, hogy amúgy folyamatosan azzal eteti, akkor azzal jött, hogy ne akadjak már ki ennyire, az ő kutyái régen mindig tök sokáig éltek, pedig nem figyelt soha senki az ilyen hülyeségekre... Konkrétan több hónap veszekedésbe került, hogy azt adja oda a kutyának, amit én megvettem...

És az a baj, hogy a hörcsöggel kapcsolatban is hiába mutatnék neki cikkeket, ő nem olvassa el, mert ő hisz valamit, hogy az úgy van, akkor az úgy is van szerinte. Meg ha olyat hall, hogy valaki egészségesen eteti a háziállatát, ne adj isten nem csak a kötelező oltásokat adatja be, legyen az kutya, macska, hörcsög, bármi, akkor az flancolni akar, elkényezteti az állatot, meg különben is milyen hülye, aki így csinálja...


Szóval szerintetek hogy érjem el nála, hogy elfogadja/felfogja azt, hogy a hörcsögnek kell a rovar is? Illetve, hogy tudom elérni nála, hogy ha nem leszek otthon, akkor is normális étrend legyen a hörcsögnek?



2021. aug. 13. 10:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy. Elfogadod, hogy anyád ilyen. Majd adsz szárított bogarat a hörcsögödnek hétvégente.
2021. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Adjon neki egy kis főtt tojásfehérjét egy nap, egy másik napon kevés tejfölt, vagy levesben főtt, sótlan sovány csirkehúst. Te meg hétvégén adsz neki rovart. Nem kell minden egyes nap adni neki.

Vagy vegyél olyan eledelt, amiben eleve van szárított rovar.

2021. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
20%
Istenem, hogy egyesek képesek egy hörcsög miatt vérremenő vitába keveredni...
2021. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#1 az nem jó, ha hétvégén adom. Például ha csak lisztkukacot adok neki egyik héten(amúgy változatosabban szoktam, csak így egyszerűbb számolni) 7-et kell adni, ha élő, 21-et ha szárított. Ami napi 1-3-at jelent. Nem jó, ha egyben adom oda neki.


#2 Nem igazán szokott nálunk senki sem csak úgy tojást főzni, a hörcsög miatt meg fixen nem fog. Illetve nálunk csak hétvégén van főzve, több napra előre, ráadásul ritkán csirkehús. Plusz nem hiszem, hogy adna belőle a hörcsögnek. A tejtermékekkel szintén az, hogy nem adna belőle, meg azt heti rendszerességgel nem is lehet. Ráadásul ezek olyan dolgok, amikkel ő soha nem etetett hörcsögöt, tehát ezeket nem azért nem adná, mert undorító, hanem mert szerinte szimplán hülyeség.

Vettem olyasmit is, amiben van szárított rovar, meg kevertem is úgy arra az egy napra, amikor nem voltam itthon, de az a baj, hogy abból meg kiszedi, mielőtt odaadja.

2021. aug. 13. 11:08
 5/24 anonim ***** válasza:
65%

Ad neki amikor nem figyel anyukád vagy amikor dolgozik, vagy amikor főz. :) Mivel éjszakai állat ezért éjszaka míg anyukád alszik adj neki rovart. De ezt ingyen és bérmentve is beszerezheted, ha tartasz otthon zugpókot aminek a hálóját éjszaka nyitott ablak melett megvilágítva hagyod, és tadam van kaja boven a horcsognek.


Bár nem tudom milyen rovarokat eszik, ha valamilyen speciálisat azt állatkereskedésbe beszerzed és elrejted anyukád elol.

2021. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#3 Hát nem tudom, nem én kezdtem a vitát. Szerintem az a normális, ha valaki szeretné, hogy minél hosszabb életet éljen az állata, és ennek része az is, hogy megfelelően etetjük. A hörcsögnek pedig az étrend része kell, hogy legyen az állati fehérje. Ha ez anyám szerint felesleges, ha pedig rovarról van szó, akkor még gusztustalan is, attól még kell a hörcsögnek.

Most én nyilván nem fogok olyan dolgon kompromisszumot kötni, amin a házikedvencem egészsége múlik. Pláne, ha a költséget én kifizettem azzal kapcsolatban is, ami anyunak nem tetszik. Nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne odaadni egy előre lemért adagot, hogy abból nekem kelljen engednem ebben az esetben.

2021. aug. 13. 11:14
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
3# Ezt a kérdésben szereplő anyucira érted, aki a gyerekének a kéréseit, elgondolásait semmibe veszi, a gyerek akaratával, elgondolásaival felnőttként nyíltan szembe megy. Ő a felnőtt, a szülő, a neki kvázi kiszolgáltatott gyerekkel szórakozik úgy, hogy kikészíti idegileg (állandó ordítás) azt a gyereket. Ebbe az anyába nem lehet megbízni, slussz.
2021. aug. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#5 Vadon élőt nem lehet adni neki, csak eleségállatnak tenyésztettet.

Addig működik, hogy titokban adom a hörcsögnek, amíg itthon vagyok. Ha koliba leszek, akkor is oda kell adni valakinek az egészséges kaját a hörcsögnek.

2021. aug. 13. 11:16
 9/24 anonim ***** válasza:
97%

Jó csak próbáltam segíteni, ha esetleg a megvett rovart is kidobná.


Amúgy tudom, egy vadonélő esetleg a hörcsögre nézve betegséget is hordozhat, amitol aztán a hörcsög is megbetegszik.


De amúgy érdemes éves vizsgálatnál anyukádat is vinni, előtte megbeszélni az állatorvossal hogy anyukádnak jelezze, hogy rovar is kell az étrendbe. Slussz.

2021. aug. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
A koliba nem viheted magaddal a hörit? Tudom, hogy a legtöbb háziállat ott tiltva van, de ez mégsem egy kutya vagy macska. Hátha kaphatnál rá engedélyt egyéni elbírálás alapján.
2021. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!