Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám össze-vissza vásárol...

Anyám össze-vissza vásárol minden bóvli és egészségtelen kaját, nagyobb mennyiségben. Hogyan lehetne erről leszoktatni? 19f

Figyelt kérdés

Anyám 45 éves és próbál mindenből a legolcsóbbat megszerezni. Anyagilag középszintűek vagyunk, nem vagyunk gazdagok, de szegények sem, a szüleim havi jövedelme együttesen 460 ezer Ft (+ én is dolgozok már kb. fél éve).

Szóval a jelenlegi sztori, hogy tegnap beszéltem a dédimamámmal, hogy egyszer lehetne hétvégén hamburgert sütni grillen HÁZILAG, amit én akarok elkészíteni, jó minőségű alapanyagokból. A minap anyám volt vásárolni, megint mindenfélét összevásárolt, aminek a felét úgyis kidobjuk, pl.: 2 kg-os tömbsajtot vett azért mert "30%-kal olcsóbb volt, mint a többi". Mivel én laktózérzékeny vagyok, ezért sajtot nem fogyaszthatok. A megvett sajt 40%-a kuka lesz.

Mivel gondolkodtunk, hogy akarunk csinálni hamburgert, ezért megvette az alapanyagokat, de persze mindenből a legolcsóbbat; tartósított hamburgerzsömléket és kb. 4% hústartalmú húspogácsát a Pennyből. Nagyon mérges voltam rá, mert már egy pékséget is felhívtam és holnap meg akartam rendelni a hamburgerzsömléket + darált marhahúst akartam volna venni.

És ez már nem az első alkalom, hogy ennyire kiborultam rajta. Ha megmondja az ember, hogy nem egészséges dolgokat vesz (hozzáteszem diszkréten), akkor is letámad, hirtelen haragú nagyon. Mivel ilyen egészségtelen "kajákat" eszik, egyre többet hízik, de nem is érdekli.

Még főznie sem kell, mert a 70 éves nagynénje (aki velünk lakik és az anyukámat nevelte 13 éves korától), ő főz ránk, aki mellesleg ugyanazzal a vásárlási elvvel rendelkezik, mint anyám (mindenből a legolcsóbbat).

Ilyen hülyeségekre költik a pénzüket, meg más egyéb gyógynövényekre és ékszerekre.



2021. ápr. 21. 15:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Most már szinte sehogy.
2021. ápr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%
De hát ha tudod, hogy milyen, akkor miért mondod el neki a terveidet? Menj el és vásároljál be egyedül. A sajtot meg szét lehet darabolni és kis tömbökben lefagyasztani. Pennys húspogácsa is mehet a mélyhűtőbe.
2021. ápr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Anyádat nem tudod megváltoztatni, magadat tudod elköltöztetni.
2021. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Anya is kicsit hasonló, bár inkább halmozós típus, tavaly mikor bejött a koronavírus szokott rá. Sokszor a hűtendő termékek ránk romlottak, mert senki nem ette meg őket. Nagyon zavart engem is, ezért vagy elmegyek vele vásárolni (akármilyen gáz is ebben a helyzetben), és ha azt látom hogy túlzásba viszi mondom neki hogy nem kell, vagy én megyek helyette bevásárolni, és így csak azokat hozom, ami a listán van, nem impulzusvásárolok.
2021. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Vasarolj es fozz magadra, egyelore ez a megoldas a koltozesen kivul.

Azzal ne torodj, hogy o mire kolt, ha neki ez igy jo, es mivel ez mar evtizedek ota tarto problema, akkor ez van.

Ha majd elkoltozol, akkor mar azt se kell latnod, hogy mennyi kaja landol a kukaban.

Elhiszem, hogy idegesito, de sajnos felnottkent a szulokkel valo egyutteles sok esetben erosen kompromisszumos megoldas.

A gyogynovenyekben es ekszerekben nem latok problemat. Az elobbi hasznos, egeszseges, olvass utana te is nyugodtan, rengeteg dologra jo. Az utobbi pedig szimplan oromforras, ennyi. En a konyveket szeretem, abbol vasarolok rengeteget, sajnos sokszor meg akkoris, ha eppen van a polcon olyan, amit meg nem is olvastam.

2021. ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%

Miért lenne a sajt 40%a kuka??? Le lehet fagyasztani, de a frigóban is eláll.


Amúgy ne hisztizz, ha máskor hamburger napot akarsz tartani, akkor szerezd be az alapanyagokat. Főleg, ha tudod, milyen az anyád ízlése.


Szüleid tárcájában meg ne turkálj, lehet azért vesznek olcsóbb dolgokat, mert spórolni akarnak valamire. Pl nyaralásra.

2021. ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%
Sajtot én is akkor veszek mikor olcsóbb, lefagyasztom darabokban, simán jó. Menj és vegyél darált húst, zsemlét, süssétek még a pennyssel együtt, és lehet családilag szavazni melyik legyen legközelebb is. Programnak kiváló, és hátha.
2021. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

Vásárolj Te magadnak és főzz magadra. Így biztos csak az lesz benne amit te veszel, raksz bele.

Anyudékra meg hagyd, hogy rájuk rohadjon. Ha nem a Te pénzedet költik túl sok mindent nem tudsz tenni.

2021. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
34%
Nekem ebből csak az jön le hogy utálod és lenézed a saját anyukádat aki lehet gyerekkorában éhezett és azért ilyen ahelyett hogy felnőtt módjára próbáltál beszélgetni vele udatos vasarlasrol? Megvette a tombos sajtot mert biztos vágyott rá sttól független hogy te laktóz érzékeny attól ő még nem ehet tömbös sajtot reggelihez vagy lehet valami olyan ebédhez amibe több sajt kell? Ahelyett hogy elmennél vele egyszer boltba és megmutatnád neki, hogy két termék között milyen különbségek vannak de nem bunkón. Illetve te is elmehetnél havi vasarolni a boltba. Ja es azt sem emlitetted hogy megbeszelted volna anyukaddal hogy te akarod megvenni az alapanyagokat. Ő lehet meg akart lepni te meg így reagáltál. Beszélni kéne vele és nem fújni rá lehet olyan oka van ami miatt neki anno nehéz volt. 70-es évek szülötte lehet sokat kellett nélkülöznie gyerekként, volt aki még tejszint is ritkán látott nem hogy sajtot vagy narancsot.
2021. ápr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
*tudatos vásárlásról
2021. ápr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!