Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehetetlen kivenni a patkányom...

Lehetetlen kivenni a patkányomat a ketrecből, vajon miért?

Figyelt kérdés

Megpróbáltam, hogy a mikor a rácson mászik, gyengéden körülfogom, próáltam elzárni az útját de átugrik és próbáltam étellel kicsqlni de semmi.

Viszont nem beteg, hiszen nagyon életvidám... Mi lehet a gond, hogy szedjem ki, hogy rájöhessen kint jobb mint a ketrecben?


2010. aug. 29. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Először szoktasd magadhoz, ez a legfontosabb. Ha teljesen megbízik benned, akkor tuni fogja, hogy jót akarsz neki, így nem is fog annyira félni.

Azt is érdemes megtanítani neki, hogy jöjjön oda, ha hívod. én mindig ciccegtem neki, ha jutalomfalatot adtam neki, így hamar megtanulta, hogy a ciccegés jót jelent, és mindig jön rá. Persze mindig kap is érte valamit, ha mást nem is, egy jó simit.

És ha kiengeded, hogy fogod visszatenni? Egy lakásban sokkal több olyan hely van, ahova el tud bújni, ahol nem éred el, mint egy ketrecben...

2010. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha még nem régóta van Nálad a pocok akkor egyszerűen csak biztonságosabb neki odabent:) Én úgy oldottam meg,hogy kinyitottam a ketrecet, kicsit eltávolodtam tőle és elkezdtem szólongatni)Az enyémet pl kajával semmire nem lehet rávenni,de ha nem figyelek oda akkor egy pillanat alatt kijön és mókázik.Csak semmi esetre ne erőszakold rá,hogy kijöjjön,mert akkor még jobban be fog kucorodni.Simán hagyd nyitva a ketrecet-felügyelet alatt-és várd meg amíg leesik neki.Aztán győzd rábeszélni a visszamászásra) Ki fog jönni csak még biztosan idegen neki minden.Ne aggódj,hiszen jól van)
2010. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
41%
nálunk a padláson van pár patkány, ha ennyire szeretikek őket 1000 Ft/darab
2010. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Igen,szoktasd hozzá egy bizonyos hanghoz ami csak pozitív élményhez kapcsolódjon)-mint azt írta valaki- De azt tegyük hozzá,hogy egy patkánynak sokkal érdekesebb kint,mint egy ketrecben és mivel okos állatka és megtanítod neki,hogy hallgasson Rád-ugye:)-akkor semmi perc alatt vissza is tudod zárni a ketrecébe,nem fog ellenkezni. Jó patkányozást)
2010. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
16:03 16:08 voltam,nem a patkánykínálós:)
2010. aug. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :D
2010. aug. 31. 14:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Megszerettétek egymást a patival?;)

Remélem minden rendben)

2010. okt. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, imádnivaló a kicsikém... a folytonos eleinti prüsszögése miatt viszont Prüszi lett a neve. Állandóan hiperaktív és ide oda fúrja magát (paplanba, kezembe, újjaim közt :D)... életem értelmévé nőtte ki magát a drága.
2010. nov. 2. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!