Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Félre neveltem a csuklyás...

Félre neveltem a csuklyás patkányomat?

Figyelt kérdés

szóval kb 1 hete van 2 fiú csuklyás patkányom. nem voltak akkor se túl vadak, de nem mertem nagyon kivenni a helyükről,mert akkor megijedtek. ezért mindig csak a ketrecbe simiztem őket, hogy szokja a kezem szagát stb.

aztán olvastam valahol, hogy ha már elveszi a kezünkből a kaját, akkor megbízik bennünk. hát kb a 3. napon ez meg is történt, és utána még kb 2 napig így etettem őket:) tök örültem, meg annyira édesek voltak.


viszont tegnap észrevettem , hogy már csak ha benyúlok,hogy megsimogatom, jönnek oda kajáért, és szagolják az ujjaim végét, és már 3x meg is haraptak:( pedig mégcsak éhesek se voltak, mert volt bent rendesen nekik. csak gondolom megszokták,hogy így adtam nekik, és nem akarom hogy megharapjanak. a hörcsögökkel is ez volt a bajom, hogy haraptak, erre megtanítom ezeket is:S nem fáj, meg nem is látszik, csak azért megijedek, és nem akarok h még jobban megszokják:S


mit tudok most tenni? ha nem adok nekik kézből, akkor "elfelejtik?"


2011. jún. 20. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha megharapnak, hagyd ott őket. Ha egy ideig szaglásszák a kezed és nem harapnak, akkor adj nekik kaját. Így megtanulják, hogy ha harapnak, akkor tutira nem kapnak semmit, viszont ha rendesek, akkor igen. Jó viselkedést jutalmazni kell, a rosszat büntetni.

Persze fokozatosan csináld, először elég, ha pár másodpercig szaglásznak, aztán mehet is a kaja, és fokozatosan növeld az időt, amit elvársz tőlük, kell nekik idő, hogy felfogják a lényeget, emellett minél kevesebb idővel kezded, annál kevesebbszer fogak "hibázni", tehát kevésbé szokják meg a rossz viselkedést.

2011. jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát ő, ha harap cserébe kicsit megpöckölheted az orrát, azé az fáj neki, és akkor csak észreveszi magát.
2011. jún. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne pöckölgesd, ez patkánynál pont nem működik, csak még vadabb lesz. Ha megharap sikkants fel, de ne rántsd el a kezed. Ezzel megérti, hogy rossz amit tesz, és nem ér el vele semmit. Etetgesd, ha nem harapnak meg amikor benyúlsz, akkor akármennyire félnek, vedd ki őket, akár akarják, akár nem. Minél többet ki, ha kint vannak nálad, akkor adj valami borzasztóan finom kaját nekik, amit semmikor máskor nem kapnak. Ezt minél többször kell ismételgetni. z elején nagy önuralom kell,mint egy leguánnál:)
2011. jún. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi az ötleteket:D de annyira örültem, hogy az elején nem haraptak, még úgy ahogy ki tudtam venni, nem is bántott, csak menekült. most pedig benyúlok hozzájuk, és már sunnyognak a kezem után.

most is próbáltam és már elég erősen harap az egyik, csodálom is hogy nem vérzik:S próbáltam nem elrántani a kezem, de megijedek, és reflexből is elrántom:S de azért sikítottam és ahogy észrevettem meg is ijedt.

aztán utána ketrecen kívül dugtam az ujjam, és nyitotta már a kis száját, hogy harapjon, aztán rákiabáltam és megijedt, aztán csak lesett. de végül nem harapott meg, így adtam neki kaját

nagyon éhenkórászok, pedig mindennap adunk nekik bőven kaját, ja és rettentő finnyásak, ki kell válogatni a patkány kajából is hogy mit szeretnek, meg mit nem. már gondoltam arra h napokig csak olyat adok, amit annyira nem szeretnek, csak "kínozni" se akarom őket :( kicsit csalódtam bennük, hogy ilyen kis vadállatok lettek:S

2011. jún. 21. 22:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Ó, ha nem véresre harap akkor nincs sok gond:D Nálam most van egy nagyon vadóc, ő mindig kap a kezem után, és nagyon ráfog, folyik a vér rendesen:) Ha tényleg annyira félsz, vegyél egy kesztyűt, és azzal nyúlj be, ha megharap csináld, amit írtam, így hozzászoksz. A majdnem vérzik az még nem erős, nem kell tőle félni:)
2011. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

semmiképp ne pöcköld meg az orrukat :s

inkabb jutalmazd ha nem harapnak meg.

2013. jan. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!