Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Venni szeretnék egy vadászgöré...

Venni szeretnék egy vadászgörényt, fiút! Ha eléri az ivarérést az 5 hónapot akkor büdös lesz?

Figyelt kérdés
És mikortól lehet ivartalanítás?

2016. júl. 24. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ivaros nőstények sem piskóták,(én csa okat tartottam)de a fiúk nagyon szúrós szagúak ivarosan. Az én orromat legalábbis eléggé bántotta.

Ivartalanítás után viszont csak a pézsma szaguk marad.

Az ivartalanítás a dokitól függ, hogy mivel dolgozik. Ha gázzal bódít, már egész picinek is meg lehet csinálni, ha nem, akkor vele kell megbeszélned, hogy mikortól tudja válalni. Fiúk esetében amúgy nem egy nagy macera, nekem az egyik nőstény csupán 60 deka volt, és úgy is gond nélkül lett ivartalanítva. :)

2016. júl. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Budapesten van néhány nagyon jó állatorvos (Dr Pazár Péter, Dr Papp Georgina Viktória, Dr Csikós Kata) akik már egészen fiatalon ivartalanítanak. Érdemes a rendelőben érdeklődni, hogy hány hetes kortól vihető és mindenképp ivartalanítani, mert ahogy az első válaszoló is írta: nem piskóta :)))
2016. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

illetve itt tájékozódhatsz a vidéki állatorvosokról is, akikhez érdemes fordulni a Magyar Vadászgörény Klub ajánlása alapján. Amúgy az oldalukon sok hasznos információ van! :)


[link]

2016. júl. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, a fiúk büdösek ivaréretten, tiszta faggyú a bundájuk, mindenhol jelölgetnek ilyenkor és akár agresszívabbak is lehetnek.

Azért a 8 hónapos kort jó lenne megvárni az ivartalanítással. De a legjobb ha 10-12 hónaposan van. Minél fiatalabban ivartalanítják a görényt, annál nagyobb az esélye később hogy mellékvese betegsége lesz (főleg ha még házban is van tarva).

Az ivarosság elérésének ideje függ a tartástól is. Egy idén tavasszal/ nyár elején született, kinti ketrecben tartott görény simán kihúzza jövő tavaszig. Bent a lakásban tarva viszont már december, január körül elkezdhet jelölgetni. Bár ez is görénytől függ. Nálam az első fiúnak 10 hónaposan szálltak lecsak a heréi, a másielső viszont már 8 hónaposan lent voltak.

Ivartalanítás helyett amúgy lehet bebeadni hormonimplantátumot is, kortól függetlenül bármikor. Ez visszafogja az ivarosságot 1-3 évig. Utána lehet újra implantátumot berakatni, vagy véglegesen ivartalanítani.

2016. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*másiknak
2016. júl. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
igen
2016. júl. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!