Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A házi nyuszit szobában...

A házi nyuszit szobában tartani menyivel másabb mint egy macska?

Figyelt kérdés

Szobatiszta egyáltalán?

Vagy ez hogy van?

Aki tapasztal az írna pár sort?

Az allergia érdekelne külön leginkább?

Mert én a macskák sörére allergiás vagyok sajnos.



2021. aug. 24. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
A házi nyúl soha nem lesz szobatiszta. A szobatisztaságra több száz generáción szoktatták a háziállatokat. A nyúlnál sokkal inteligensebb majmok sem szobatiszták.
2021. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem törpenyúlam volt szabadon úgy mint egy macska és szobatiszta volt.

Rendesen az "alomba" járt, neki nem macska alom volt hanem faforgács. Napi szinten kell tisztítani, (macskának is) mert koszosba nem ment be, szóval figyelni kell. Külöben a "wc" mellé megy.


Könnyű megtanítani egyébként ha ketrecben lenne akkor sem össze-vissza ürítene hanem egy helyre. Alapvetően tiszta állat.



Allergiáról nem tudok mit írni, mert nekem nincs.

2021. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem intelligencia kérdése, kedves első, hanem az állat életmódjával van összefüggésben elsősorban.

A nyúlnak igénye van arra, hogy egy helyre intézze a dolgát. Az ürülékét hagyja legfeljebb szét, mert azzal jelöli körbe a területét, de erről is le lehet szoktatni (sajnos sok igénytelen ember van, aki meg sem próbálja, és még töltögeti is fel a képeket röhögve, hogy tiszta sz-r a lakás).

Nekem törpe nyuszijaim vannak, de teljesen szobatiszták. Minden az alomba megy, néha van egy-két kósza kaki a ketrecen belül. Ketrecen kívül semmi, mert leszoktattam még az elején róla.

A lakást nyuszibiztossá kell tenni. Macskánál nekem ilyen óvintézkedés sosem kellett, bár hallottam már olyan macskáról, ami rágcsálta a TV kábelét. A nyuszik viszont egyéni mértékben, de átlagban mindent rágnak. A bútort, a kábeleket főleg (ami ugye életveszélyes is mindenki részére nézve), hallottam olyat is, hogy a falat is. Kábel, elektromos készülék nem maradhat elérhető helyen, illetve számukra mérgező növény vagy berendezés sem. A fa bútorokat sem árt védeni, bár nem mindegyik nyuszi bukik rájuk.

Én nem vagyok allergiás, és nem is teljesen értem a kérdést. Érdemes volna leteszteltetni, hogy allergiás vagy-e nyúlra, mielőtt beszerzel egyet.

2021. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3. Csak gondolkodok a dolgon.

De jó ötlet elmegyek teszteltetni.

2021. aug. 24. 17:50
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Nyulas csoportokba azt látom hogy mindenhol potyogtatja a drazsét.
2021. aug. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Lehet csak legyen neki egy tágas ketrece ahol éjszaka pihenhet és arra készülj hogy szoktatás ide vagy oda 1-2 bogyót lehet elejt a nyuszó de nem büdös vagy ilyesmi mint a macskáé és nem ragad tehát egyszerű felszedni is.

Éjszakai állat tehát arra készülj hogy mászkál a ketrecében és lehet zajos is kicsit vagy tedd olyan helyre ahol nem hallod de idővel lehet hozzád alkalmazkodik és akkor kel,fekszik mikor te

2021. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!