Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacoknak érdemes 2...

Tengerimalacoknak érdemes 2 szintes ketrecet venni? Felmásznak az emeletre? Illetve kettőnek elég egy kb 100x60-as méret?

Figyelt kérdés

2021. szept. 7. 17:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
92%
Szia. Nem érdemes ,megüti magát, nagyon érzékeny állatok. Minél hosszabb ,tágasabb a ketrec annál jobb. Mint a nyulaknak kb akkora ketrec kell . És a legfontosabb társas lények :) Ha érdekel bővebben a tartásuk dobj egy privit, nekem 4 malacok van kettő mentett .
2021. szept. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Igen, felmásznak az emeletre is, semmi bajuk nem lesz. Van, aki még hintaágyat is rak be nekik.

Kettőnek elég a 100x60-as, dr javaslok nagyobbat, mert szűkebb helyen könnyebben összevesznek. Nekem pár évig 2 lány volt 100x50-ben, és hetente legalább 2x összevesztek, amióta nagyobb helyük van, ez teljesen megszűnt. Egy malacnak bőven elég ekkora méret, dehát ugye nem tartjuk egyedül. Kettőnek pedig ez a minimum méret.

2021. szept. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Én nem vennék emeletest, könnyen kikakilnak vagy kiszórják a szénát.
2021. szept. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És ez hörcsögökre is vonatkozik, hogy nem szabad emeletes ketrecbe tenni? Vagy csak a malacok ilyen sérülékenyek?
2021. szept. 7. 18:18
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
A hörcsögök jól elvannak az emelettel, viszont fontos, hogy önmagában az emelet nem pótolja az alapterületet. Tehát emelettől függetlenül min 80x50es helyre lesz szükséged. Ha a kérdésben szereplő ketrecbe tennéd, az jó nagy, nagyon fog neki örülni. De valószínűleg túl nagy a ràcsok közötti távolság, (0,5 cmnél ne legyen nagyobb, mert kipréselik magukat és megszökhetnek) ezért erősíts rá egy ponthegesztett hálót.
2021. szept. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak kíváncsiskodtam, malacokat szeretnék tartani egy szép nagy kb 100x60, vagy 120x60-as ketrecben, de még keresgélek. :)
2021. szept. 7. 18:32
 7/12 A kérdező kommentje:

Akik azt írták, hogy veszélyes a 2 emelet, ezt találtam a tengerimalacok.hu oldalon: "Mivel a hátsó lábuk ugróláb (30 centit is képesek ugrani), gondoskodjunk arról, hogy ezt kihasználhassák: tegyünk a ketrecbe emeletet, vagy legalább a bújók teteje legyen lapos, hogy felugorhasson rá."


Most akkor az egyesület rosszul tudja?

2021. szept. 9. 19:43
 8/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, akit leszavaztak😄


Hidd el, semmi bajuk nem lesz, vehetsz nekik emeletet/emeleteset. Az én malacaimnak is KELL, mert rengeteget ugrálnak, és sokkal jobban érzik magukat, hogy több mozgásterük van, van hova császkálni. Nálam fából kialakított, lépcsőzött felületen mennek fel, és javarészt leugranak, ha le akarnak menni. Sokszor fent alszik valamelyik, holott lent is lenne helye.

2021. szept. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szintén 2-ea vagyok


"Tehát emelettől függetlenül min 80x50es helyre lesz szükséged."

Az nagyon kicsi, akkorát NE vegyél kettőnek.


"Ha a kérdésben szereplő ketrecbe tennéd, az jó nagy, nagyon fog neki örülni."

Nem "jó nagy", hanem a minimum. A 120x60 már tökéletes.


"De valószínűleg túl nagy a ràcsok közötti távolság, (0,5 cmnél ne legyen nagyobb, mert kipréselik magukat és megszökhetnek) ezért erősíts rá egy ponthegesztett hálót."

Ez baromság. Az én malacaim ketrecén másfél cm-es távolság van, és egyáltalán nem fér ki a fejük, meg alapból meg se próbálnák kipréselni magukat. Hagyjuk már ezt.


Kérdező, jobban jársz, ha maradsz azon az úton, amin elindultál, mert eddig jól látod a dolgokat.

2021. szept. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi. 120x60-as lesz és rakok be nekik mászókákat. Valami jó webshopot nagy mászóka/bútor választékkal tud ajánlani valaki?
2021. szept. 10. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!