Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért morog nyújtózkodva az...

Miért morog nyújtózkodva az egyik tengerimalacom, amikor simogatom a hátát?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni az okát, hogy élvezi-e vagy nem akarja, vagy mi az oka. Egyébként jól kijövök vele, általában magától odajön hozzám, elég kezes, bár ez hangulatfüggő.

Van egy párja is, ő is barátságos, de ő nagyon régóta nem csinál ilyet.



2021. szept. 11. 00:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Ha hagyja, akkor nem morog, hanem kb. dorombol, mint egy macska.
2021. szept. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem ellenkezik, de ugyanúgy morog amikor megy a dominancia harc.
2021. szept. 11. 01:05
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Röfög. :) Azt fejezi ki vele, hogy jól érzi magát, elégedett.
2021. szept. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

Utálják a hát és popósimit. Olyan, mintha dominálni akarnád őt, ezért morog. Valószínűleg a dominánsat simogatod így, és nem tetszik neki. A másik nem panaszkodik, mert már megszokta, hogy más dominálja.


Inkább simogasd a fejüket, azzal nem szokott baj lenni. :)

2021. szept. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

4, nem ő a domináns az fix, mert ő van mindenhonnan kipakolva. 🤣

A feneke körül sosem simogatom, az tudom, hogy tabu náluk, valamivel a nyaka és a háta közepe körül szoktam. Van mikor elfekszik és csak van, máskor így lapul és morogva nyújtózkdik. Ha nem akar simogatást egyébként van mikor ellöki a kezem, olyanra is van példa.

2021. szept. 11. 01:24
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Semmit nem jelent náluk az ivarosság, csak annyit, hogy tud-e kölyköt nemzeni vagy nem.
2021. szept. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
Nem így rezeg inkább? 😁 Az enyém akkor csinálta ezt ha tetszett neki valami.
2021. szept. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Nekem törpenyuszim volt és amikor boldog volt, akkor szó szerint zümmögött.😍 Szerintem a tengerimalacod csak így fejezi ki, hogy élvezi a törődést, ha nem tetszene neki, annak szerintem egyértelműbb jelét adná.🙂
2021. szept. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Felelős gazdiként igyekszem mindent megtenni értük, csak hát nem mindig adnak egyértelmű jeleket, ezért is kellett a segítség. 😊

2021. szept. 11. 09:52
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

Tudom, hogy van ez...🙃 Nálunk a jelzések még csak véletlenül sem olyanok itthon, mint amilyenek a nagykönyvben. A törpenyuszim óta már gyerekünk is született. Persze nem lehet összehasonlítani a kettőt (bár nekem az állatkák is családtagok), de ő olyan jelzéseket adott amikor még pici volt, hogy állandóan a gyerekorvost hívogattam...😀 Sípolt, mert tesztelte a hangját, rángatózott egész éjszaka, mert fájt a hasa, nyújtogatta a nyelvét, ha büfiznie kellett, fújtatott, mint a cicák, ha nem volt tiszta a nózija, ő sosem sír, ha éhes. Körülöttünk a gyerekén senki nem tapasztalt ilyeneket, de előbb-utóbb rájöttünk mit jelentenek ezek a jelzések.🙂


Ahogyan az emberek, úgy az állatok sem egyformák. Ha zavarná őt a simogatás biztosan nem hagyná.🙂


8-as

2021. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!