Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért morog nyújtózkodva az...

Miért morog nyújtózkodva az egyik tengerimalacom, amikor simogatom a hátát?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni az okát, hogy élvezi-e vagy nem akarja, vagy mi az oka. Egyébként jól kijövök vele, általában magától odajön hozzám, elég kezes, bár ez hangulatfüggő.

Van egy párja is, ő is barátságos, de ő nagyon régóta nem csinál ilyet.



2021. szept. 11. 00:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
46%

Tényleg lepontoztátok, hogy nem jelent semmit az ivarosság? Náluk annyi, hogy lehet-e utód vagy nem. Ugyanolyan erős jellemük marad tőle. Ezért van az, hogyha két hím hajbakap, az ivartalanítás nem oldja meg. Mert a hierarchiatörvények és a jellemük ugyanúgy megmarad, tehát nem ez dönti el ki lesz a domináns. Méret, egészség, kor és alapvető személyiség dönt.


Mindenképpen ajánlok szakoldalakat:

[link]

[link]

2021. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Azt szeretném tisztázni, hogy én senkit nem pontoztam le. :)
2021. szept. 11. 19:19
 13/17 anonim ***** válasza:
46%
Persze, semmi baj, csak nagyon meglepődtem, hogy lepontoztak egy tényt, és azt hittem te is, mivel ugye mondtad, hogy ivartalanítva van, szóval tuti nem ő a domináns. Néha kiakasztanak ezek a dolgok, mert nagyon sokat olvastam a tengerimalacokról, és ez egy olyan dolog, amit mindig szakirodalom megemlít.
2021. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

13: Nincs ivartalanítva egyikük sem. Két testvér nőstény van, akik amúgy nagyon szeretik egymást, és 90%-ban még együtt is alszanak, amit sokan el sem hisznek. Csatolok is egy vicces képet róluk: [link]

Aki nagyon morog ilyenkor, az a zsemle színű malac.

2021. szept. 11. 20:55
 15/17 anonim ***** válasza:

Jaa, hogy nem így értetted a "kipakolást". Félreértettem akkor, bocsi :)


Nagyon cukik, hihetetlen kényelmesnek tűnik az a póz 😁

2021. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
15: Kipakolni szó szerint kiszokta a házból a barnás fehér malac őt. :D
2021. szept. 12. 00:05
 17/17 anonim ***** válasza:

Az a lábtartás. :D


Amúgy nekem is volt olyan malacom, aki folyamatosan "berregett", mikor foglalkozva volt vele. Nem a jóleső röfögés (ismerem azt is), hanem amit pl. hirtelen zajnál is csinál, hogy zavarja. Szóval elvileg ez a várjál nem tetszik jelzés.

Próbáltunk rájönni, mi baja, biztos nem szereti, stb., de attól még igényelte a foglalkozást, kérte, hogy vegyük ki a ketrecből, sose jöttem rá, hogy ő miért berreg röfögés helyett. :D


A korábban linkelt gemon.ro-n egyébként le van írva, hogy melyik hang mit jelent. Régen meg is lehetett hallgatni őket, nem tudom, az működik e még.

2021. szept. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!