Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Normális, hogy a lány tengerim...

Normális, hogy a lány tengerimalacom a mádik hátára mászik?!

Figyelt kérdés
Fél éve kaptam két tengerimalacot, az állatkereskedésbe azt mondták mindketten lányok. Meg is mutatták, én is úgy láttam hogy azok. Eddig nem volt semmi baj, annyi, hogy az egyik erőszakosabb mint a másik. Ma reggel pedig arra keltem, hogy az agresszívabb a másik hátára mászkál és állandóan kergeti. El is választottam őket, külön ketrecekbe. Nem tudom megnézni, hogy fiú-e, mert nem engedi, hogy felvegyem a kezembe. Vagy lány malac is cdinálhat ilyet? Fél éve együtt vannak és még nem fordult elő, legalábbis nem vettem észre...

2021. szept. 9. 05:56
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Igen, normális. Próbálja az egyik megmutatni a másiknak, hogy ő akar lenni az úr a háznál.
2021. szept. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk 3tengerimalac van. Először ők is sokat csipkelődtek, hogy ki a vezér, de mára már eldőlt, hogy a legnagyobb. Próbálj velük foglalkozni többet, attól lehet megszelidülnek. Vedd együdt is ki őket, mert akkor tudják meg, hogy mindkettőjüket szereted. Mondom, nálunk régen az egyik még egy darabot is kiharapott a másik füléből, de mostmár olyan békések, hogy a szájukba is bátran betehetném a kezemet.
2021. szept. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
3-as vagyok. Ja, meg fontos, hogy tarts együtt őket, mert így szokják meg egymást és egy idő után abbahagyják a veszekedést. (Nekünk pont egy éves van tengerimalacunk.)
2021. szept. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Minden esetre nem ártana alposabban megnézni öket, mert az állatkereskedésben sokszor nem rendesen állapítják meg a nemüket, és lehet, hogy az egyik "lány" igazánból fiú - és akkor rövidesen egyéb problémák lesznek.
2021. szept. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%

Szia! Írj nyugodtan a Tengerimalac védő egyesületnek, vagy lépj be a csoportjukba Facen/Tengerimalacok Értük-Velük/. Ott segítenek megmondani a nemét. Vagy esetleg ide is feltöltheted a képet a popójukról, melyet 2 ujjal széthúzol picit.

Óvatosan emeld fel 2 kézzel. Az egyik kezeddel a kis mellső lábai alatt fogd, a másikkal a popóját. Így próbáld maximum függőleges helyzetbe emelni, valaki pedig lefotózza neked. Vagy az öledbe ülteted, egy kézzel tartod, egy kézzel fotózol. Fontos az is, hogy két ujjal óvatosan húzd szét neki.(fontos! Ne fektesd a hátára, bestresszeli, és gerinc problémát okozhat!)

De ha ez nem sikerül, általában úgy lehet megállapítani otthon, hogy a kislányoknak Y alakú, a fiúknak I-re emlékeztet a nemiszervük. Fiúknál ebben a korban már vannak golyszik, azokat is lehet látni, illetve óvatosan kitapintani. Ez eléggé árulkodó jel.


Ha mindketten csajszik, a kergetőzés, mászás normális. Ezzel fejezik ki a dominanciát.



Viszont írtad, hogy aggresszív. Ez pontosan mit takar? Ha kocogtatja,"csattogtatja" a fogát az a "nagyon nem vagy szimpi" jelzés nálluk, azaz nem fogadja el a másikat társaként.


Aggressziót okozhat pl petefészek ciszta, puffadás is akár. Keress fel egy egzotikus dokit, aki megvizsgálja, hogy minden rendben van e a malackáddal.


Bármi kérdésed van, írj!

2021. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!