Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a nyuszimmal?

Mi lehet a nyuszimmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 4 Nyuszim, 2 bak, 2 nőstény.

Sosem voltak összerakva, mindig külön - külön viszem el sétáltatni őket.

Viszont most az egyik nőstény nyuszi szénát gyűjt a szájába, ami tudom, hogy a nyulaknál a vemhességet jelenti.

De csodálkozom rajta, mert nem nagy a pocakja, és eddig semmi jelét nem mutatta, csak ma

Tényleg, sosem került bak nyúl közelébe, csak a másik nőstényhez.

És félek is, mert már 3 éves, ami komplikálciókkal járhat a vemhességnél, mert már egy jó másfél éve becsontosodott a medencéje.


De az is lehet, hogy valamilyen nyuszi ösztön/szokás lehet?

Illetve hogyan tudnám megnézni/megvizsgálni otthon, jómagam , hogy vemhes-e?

Köszönöm a válaszokat!



2021. szept. 26. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Álvemhes is lehet. Miért nincs ivartalanítva?
2021. szept. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-es, egyszerűen nem merem.

Hallottam ilyen mendemondákat, hogy a Nyusziknak nem tesz jót az altatás...

Tudom, hogy ez nem számít, de tiszta környezetben él.

2021. szept. 26. 19:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal rosszabbat tesz neki az álvemhesség, és az esetleges méhgyulladás, ami ivartalanítással elkerülhető.
2021. szept. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még 1 év és 70% esély lesz rá, hogy gennyes méhgyulladása legyen.


Keress egy jó egzós dokit és ivartalaníttasd mind a 4 nyuszit, mert 1-2 év és elpusztulhatnak.

2021. szept. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van saját dokink, akik tényleg jól csinálják, mert sajna ez nem minden állatorvosról mondható el, de a 4-ből csak 3-at lehetne, mivel az egyik baknak genetikai problémái voltak a fogaival (a metszőfogai ferdén nőttek, és ahogy evett, nem koptatták egymást), ami miatt 3-szor altatni kellett... És egy törpenyusziról van szó.
2021. szept. 26. 19:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem zárja mi az ivartalanítást...
2021. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan nyuszi akit havonta altatnak a fogai miatt.


Főleg a bakoknál megy könnyen a műtét.


Pestre vidd őket exopet vagy focus vetbe. A lehető legjobb kezekben lesznek ott.

2021. szept. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Az én nőstény nyuszimnak is genetikai problémája volt a fogával, egy fél évig majdnem havonta kellett járni vele, îgy ennyiszer is bódîtották, de ez nem olyan altatás, csak bódîtják, és egy fél év után nagy szerencsénkre helyreállt a foga utána 2-3 hónapra rá ivartalanîtva lett és majd ki csattan😄 Szóval ettől ne félj, én megkérdeztem az egzotikus orvosunkat és ő mondta h ettől a bódîtástól nem lesz bajuk a törpenyuszkóknak. :)
2021. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Álvemhes a nyuszid

Majd ivartalaníttasd

2021. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!