Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a nyuszimmal?...

Mit csináljak a nyuszimmal? Hogy tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

2 éves kosorrú elég nagyra nőtt törpenyuszi és eddig nem sikerült rászoktatni hogy ha kiengedem, ne pisiljen, kakiljon össze minden sarkot.

Illetve sokszor kiveszem,simizem mégse túl bújós és emberkedvelő. Ti ezt hogy oldjátok meg? Lehet még változtatni, tanítgatni? Mielőtt valaki azt írná hogy mennyi bajom van vele,ez nem igaz, csak szeretném ha neki és nekem is jó lenne. Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2020. jún. 14. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem ivartalan. Az ivaros nyuszik kb. 3-4% lesz szoba tiszta a többiek nem teljesen.

Keress egy jó egzotikus végzettségű dokit aki megcsinálja.

Ha közel van pest akkor exopetbe vagy focusvetbe vidd.


Ivartalanítás után sokszor bújósabbak, kezesebbek lesznek, bár ez személyiség függő.


Ivartalanítani az ivarszervi megbetegedések ellen miatt is kell.

2020. jún. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jól gondoltad, nincs ivartalanítva viszont ennek oka is van. Félek elvinni nem ronthatják-e el ilyenek? :-/
2020. jún. 14. 18:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáértő orvoshoz kell vinni, akkor minomális a kockázat. Nwki is jobb, ha ivartalan.
2020. jún. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De elronthatják és sok a nyuszi halálozás emiatt. De kik rontják el? a nem hozzá értők akik bévállalják mert mér ne.


A két hely amit ajánlottam Magyarországon a legjobbak. Máshol a nyuszin 10 centis sebbel csinálják, ezen a két helyen meg egy fél centis vágáson megoldják és előzetes vizsgálat van, hogy biztos ne legyen komplikáció.

2020. jún. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

#4 mármint a lány nyusziknál.

Bak nyusziknál csak a golyókat eltávolítják gyorsan és pikk pakk felépül.

2020. jún. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
#4! Azért ez hogy az orszagba csak 2 helyen csináljak jól az ivartalanítást baromság.van a focuson,és exon kívül is jó hely,pl pestimrei kisállatközpont,tüskevár stb.tehát azér az nagy kamu hogy csak az exo meg a focus a jó.mert nem így van.volt már ra példa,hogy nem voltam elégedett az exoval átmentünk a pestimreibe,,és fullosan elégedett voltam.szóval azér ne beszelj olyanokat hogy az exon,meg a focuson kívül minddnki 10-s sebet hagy,mert nem így van!akkor sem így van ha nulla velük a tapasztalatod,de azér mondod a badarságot
2020. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

#6 azt írtam a legjobb 2 rendelő, nem azt hogy máshol nincs jó orvos.


Az aggódó gazdi miatt írtam hogy ott apró sebet hagynak máshol nagyobbat hagyhatnak. Nem írtam, hogy ez rossz csak szimplán jobban megviseli a nyuszit, de ugyan úgy felépül.

2020. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem igaz hogy máshol nagyobb helyet ghagynak,és az sem igaz hogy az exo meg a focus a legjobb.a pestimrei,vagy akár a tüskevár is pont olyan jó.és n,nem hagynak nagyobb sebet mint az exoban,vagy a focusban.az sxoval nekem csak rossz tapasztalatom van mostanság
2020. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!