Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen emlősök éltek a dinosza...

Milyen emlősök éltek a dinoszauruszokkal egyidőben?

Figyelt kérdés
Természetesen tudom, hogy nem éltek nagy emlősök olyan régen. Most egyedül az alphadon-ról tudok, de biztos, hogy voltak mások is.

2021. dec. 31. 15:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Liaoconodon hui

Kayentatherium

Repenomamus

Maiopatagium

2021. dec. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez nagyon jó kérdés, engem is foglalkoztat, milyen tulajdonságok miatt maradtak meg és éltek túl a szinte teljes kihalás kellős közepén.
2021. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%
Őscickány és ősmókus.
2021. dec. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Csak a kistermetű állatok élték túl, amik el tudtak bújni és kevés élelemmel is beérték. Ráadásul megváltozott a Föld oxigén tartalma is.
2021. dec. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
18%
Végülis néhány dino is túlélte csak ma másként hívjuk, teknős, gyík, béka, krokodil, stb. Az orrszarvú, elefánt, viziló amolyan átmenetek lehetnek amik még viselik a dino-k jegyeit de emlősök.
2021. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy tudom, hogy a krokodilok a dínók korából származnak, habár kérdés hogy akkor ők hogy a francba élték túl mikor vagy a víz felszínén vagy a parton tanyáznak állandóan :D
2021. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Tessék:

[link]


#5 Ezek közül egyik se dinó, egy részük még csak nem is hüllő. Napjaink dinoszauruszai a madarak.


#6 A krokodilok nagyon sokáig, akár egy évig is tudják húzni élelem nélkül. Emellett olyan helyen is éltek, amire kevésbé volt hatással a kataklizma. Persze egy részük nekik is elpusztult, ám a szerencsésebbjeik ezen feltételek mellett fenn tudtak maradni.

2021. dec. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Ötös eléggé el van tévedve egyik sem dinoszaurusz. Ahogy a hetes is a madárdinó baromsággal.
2022. jan. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
#8 Miért baromság?
2022. jan. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

8

5-ös tényleg baromságot ír, de 7-es nem. Amennyiben nem értesz ehhez akkor ne is írkálj ide inkább olvass el egy friss dinoszauruszokról szóló tudományos könyvet.

Egyébként köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 1. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!