Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért állítják azt, hogy a...

Miért állítják azt, hogy a dinoszauruszoknak volt tolla és a madarak dinoszauruszok?

Figyelt kérdés

TVben és honlapokon a nevesebbeken is gond nélkül hazudják ezt. Ez folyik mindenhonnan. Még az új Jurassic Worldöt is tönkretették ezzel. Tudom van magyarok közt is néhány hangos szájú akik ezt állandóan nyomatják fakenewsra hivatkozva. Néhány ostoba ember miatt miért kell mindenhol ezt a hazugságot terjeszteni és tönkretenni ezzel mindent?

Madarak lehet leszármazottaik, de attól még nem azok. Nem hüllők. Hüllők és madarak két külön dolog.

Normális válaszokat kérnék. Tollszektások ne is írjanak, ha van bennük egy cseppnyi tisztesség is, itt ne nyomassák a fakenewst.



2021. júl. 8. 13:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Már rengeteg olyan leletet találtak, amin tisztán kivehetők a tollak nyomai.
2021. júl. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Igen találtak madarakat, de ennyi.
2021. júl. 8. 13:30
 3/33 anonim ***** válasza:
95%

A dinoszauruszoknak sok különböző csoportja volt, itt van például egy ábra, amin láthatod, hogy a madarak ősei csak egy ág a sok közül: [link]


Azt nem is állítják, hogy az összes tollas volt, de egyes fosszíliáknál találtak toll maradványokat. Egyébként a mai hüllőkhöz a dinoszauruszoknak kevesebb közük van, mint a madarakhoz.

2021. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
98%

Talán azért mondják ezt náladnál okosabb emberek, mert ezzel foglalkoznak és értenek is hozzá.

A Linné rendszertan nem mutatja olyan jól, de a kladisztika nagyon jól mutatja, hogy a családok úgy vannak, mint a dobozok, és van egy nagy doboz a hüllők doboza, azon belül a madarak doboza és azon belül a dinoszauruszok.

A tollakat ne úgy képzeld el, mint a mostani madarak tollait, hanem csak tollszárak.

Sajnálom, hogy leragadtál a 90-es években, holott már akkor is tény volt hogy tollasak a dinoszauruszok, sőt Chrichton a Jurassic park könyvébe korát megelőzendőn, de helyesen tollasan ábrázolta még a Tyrannosaurus fiókát. Én azt tanácsolnám neked, hogy ezt az elutasító magatartást hagyd fel és legyél nyitott a tudpmányosan pontos dolgokra, különben csak fájni fog a fejed az igazi dinoszauruszok miatt. Vagy ne szólj bele olyan dolgokba amit nem értesz, nekem mindegy.

2021. júl. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy gyanús a kérdés, hogy hamis, többször is ellentmondasz benne magadnak, kedves Magyar János.
2021. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%

Azt tudtommal senki nem állítja szó szerint, hogy dinoszaurusz=madár. Viszont jelenlegi tudásunk szerint a dínók közelebb álltak evolúciós szempontból a ma élő madarakhoz, mint a mai hüllőkhöz, mivel későbbi a legutolsó közös ősük. De attól még nem lesznek a madarak dínók, sem fordítva, ugyanis eltelt pár millió év, és az evolúció tette a dolgát. Viszont a legősibb madarak dinoszaurusznak számítottak, tetszik vagy sem.

Amúgy meg nem tudom, mi fake news ezen. Folyamatosan folynak új kutatások, amik alapján át kell értékelni az előzetes tudásunkat, más tudomány területeken is egyébként. Miből gondolod, hogy hazugság, amiket leírnak? Ha mindenhol ez szerepel (bár nagyon nem úgy, ahogy te megfogalmaztad), akkor nem elképzelhető, hogy azoknak van igaza, akik évtizedek óta ezt kutatják, és nem neked? Vagy milyen alapon gondolod, hogy a te elképzeléseid helyesek, ha erről a témáról van szó? Talán van ezzel kapcsolatos végzettséged, amivel a dínók eredetét kutatod hivatásszerűen?

De a tollszektán hangosan felröhögtem, nem gondoltam, hogy ennyire komolyan lehet venni ezt a kérdést átlagemberként. :D

2021. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
97%
Hozok popcornt
2021. júl. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Ki az a Magyar János? És kértem hogy ti tollszektások ne írjatok. Senkit nem érdekelnek a baromságaitok. Semmit nem vagytok képesek tiszteletben tartani. Csináljátok a hülyeségeiteket ott ahonnan előmásztatok! Ne hülyítsétek a normálisokat.
2021. júl. 8. 14:56
 9/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok tollszektás köszönöm a kérdésed. A Magyar Jánost én se ismerem nem tudom egyáltalán van e bármi köze a témához. #4 voltam
2021. júl. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
97%

"Semmit nem vagytok képesek tiszteletben tartani."

Mármint helytelen tudományos állításokat? Azokat boldogan nem tartom tiszteletben. Vagy mégis mit kéne tisztelnem? Hogy egyesek nem hajlandók elfogadni a viszonylag új felfedezéseket? Kérlek mondd, hogy laposföld-hívő is vagy, már csak úgy teljesedhetne ki igazán ez a kérdés.

De komolyra fordítva a szót, tényleg miért gondolod, hogy neked van igazad, vagy hogy fake news az egész? Ez a munkád? Vagy kiskorodban dínó mániás voltál, és most nem tudsz elfogadni semmit, ami nem szerepelt a cuki dínós mesekönyvedben?

2021. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!