Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kiszökött a patkányom! Hogyan...

Kiszökött a patkányom! Hogyan fogjam meg?

Figyelt kérdés
Ma reggelre kiszökött az újonnan vett patkányom a ketrecéből.Hogyan fogjam meg?Hallom ahogy a szemétben turkál de már csomószor odamentem megnézni de nemtalálom.Légyszives irjatok valami jó módszert.
2010. szept. 8. 09:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
Egy macska segíthet.
2010. szept. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem akarom megölni!
2010. szept. 8. 09:40
 3/20 anonim ***** válasza:
Milyen szemétben turkál? A kukában?
2010. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Vannak olyan csapdák, amikbe bemenni be tud, kijönni meg nem és nem is esik bántódása az állatkának benne.
2010. szept. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
13%
Tegyél ki mérget.
2010. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű, de kajával ki lehet csalogatni ha megtalálod, aztán meg kell fogni ügyesen. Ha meg nem sikerül, akkor meg hagyd nyitva a ketrecét, hátha visszamászik. Nekem volt, hogy visszament, meg olyan is volt, hogy 3 napra beköltözött a radiátor mögé. Meg olyan is, hogy egy szekrénybe egy dobozba, hát sok sikert. Meg lehet fogni. Elő fog az még merészkedni, nyugi.
2010. szept. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Sőt olyan is volt, hogy én a hűtő tetején találtam meg.
2010. szept. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%
Ha lenne valami jó módszer,akkor nem gyártanának patkányfogókat.Amúgy miféle perverzió patkányt tartani.Mi a bajod a tündi-bündi egerekkel.
2010. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A bolti patkányok nem harapnak, és nagyon okos kis állatok, lehet őket tanítani mindenre. Szerintem tündibündik és jó fejek.
2010. szept. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A kajás csalogatás nem biztos, hogy jó módszer... Nekem régen mindig az volt a bajom, hogy az ágy mellett van egy keskeny rés, ahol mászkált, de én nem fértem hozzá. Nyújtottam a kaját, kijött, megszagolta. Ha közben felé nyúltam, visszább ment, hogy ne érjem el. Viszot ha csak a kaját nyújtottam, azt kivette a kezemből és elfutott vele.

A mostani patim "idomítva" van. Tudom, hogy ez most nem segít, de ha meglesz, megtaníthatod rá, hogy mondjuk ciccegsz neki, mikor jutalomfaltot adsz. Egy idő után megtanulja, hogy mindig jöjjön, mikor ciccegsz. Az enyém kiengedve is átfut értem a szobán. Azt viszont ne felejtsd el, hogy ha sokszor nem adsz neki a ciccegés után legalább egy sikmit, nem fog engedelmeskedni.

Az élvefogó tényleg jó ötlet, illetve a ketrecet is nyitva lehet hagyni. Vagy ülj a kuka mellé, és várj. Majd megjelenik vhol a környéken, ha csöndben és többé-kevésbé mozdulatlanul vársz...

Mindenesetre ha ma nem jön vissza, tegyél ki neki vizet és kaját a földre, nehogy éhezzen, szomjazzon.

2010. szept. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!