Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a tengerimalacaimat a...

Ha a tengerimalacaimat a szobámban tartanám, mennyire és miben zavarnának engem? Aludni tudnék tőlük? Erős szaguk van pár nap ketrec takarítás után?

Figyelt kérdés
Szerintem elolvastam az összes oldalt a tengerimalac tartásról, mégis szükségem van tapasztalatokra, mielőtt megvenném a malackáimat :) attól tartok a leginkább, hogy hangosak lesznek…

2022. jan. 23. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Dehogy,maximum csibészgetnének.
2022. jan. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudnak hangosak lenni, ha éhesek. Nagyjàból akkor aludtak mikor én, csendben voltak éjjel, de ha jàrkàlàst hallottak ràkezdtek. Takarítani sűrűn kell és nem lesz büdi
2022. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sokszor nem tudtam aludni tőlük. Állandóan éjszaka jött rájuk a randalírozás.
2022. jan. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem kifejezetten éjszakai állatok, de az alvási ciklusuk sokkal rövidebb mint az emberé. Tehát éjszaka is felkelnek enni, inni, szaladgálni. Ez nem kifejezetten hangos, de az éjszaka csendjében zavaró lehet, főként ha rossz alvó vagy.
2022. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon büdösek és hangosak. Csak a melléképületben van helyük ! Tiszta szobába nem valók !
2022. jan. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Éjszaka motoszkálnak, ez tény. Én úgy szoktam, hogy közvetlenül mielőtt lefekszem, kapnak tápot, ilyenkor a szénaadagolón kívül a házukba is teszek szénát, ezzel elég jól elvannak, de azért van motoszkálás. Én minden nap kiszedem a pisis részeket a forgácsból, így egyáltalán nem büdösek. KB 10 naponta ketrecmosásos nagytakarítás. Maga a malac egyáltalán nem büdös, a kakija sem, csak a pisi. Én a kezemre húzott nejlonnal veszem ki a pisis forgácsot, egy perc alatt megvan.
2022. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem mondom, hogy megnyugtató válaszokat kaptam, főleg úgy, hogy nem tartom magam valami jó, könnyen elalvónak. Más helyre a szobámon kívül viszont sajnos nem rakhatom…:/ szóval muszáj leszek megbékélni vele vagy valamit még kitalálok :D de köszönöm a válaszokat mégegyszer!
2022. jan. 23. 21:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon rossz alvó vagyok, eleinte én is tartottam tőle, hogy mi lesz, ha nem tudok tőlük aludni (beszereztem egy füldugót, ha kene, de szerencsére nem kellett. :D) Két fiú malacom van 3 hónapja, kb. 2 méterre vannak az ágyamról és szinte egyáltalán nem hangosan, leginkább pihennek éjjel, picit motoszkálnak vagy pedig eszegetik a szénát, aminek szerintem cuki, megnyugtató hangja van. Bár ez szerintem malacfüggő dolog is, hogy melyiknek milyen az alap természete, de a lényeg, hogy egy nap reggel és este etesd őket ugyan abban az időpontban, így nincs ui-zás máskor (pl. este ha megmozdusz az ágyban) mivel megtanulják, hogy ekkor van kaja. Ha napközben szeretnél nekik valami nasit adni az is ugyan abban az időpontban történjen, így azt is megtanulják. Ha esetleg ettől eltérő időpontban ui-znának akkor pedig ne adj nekik enni, mert nem éhesek (előttük van egész nap a széna, ez a fő táplálékuk) csak követelőznek. Kicsit olyanok mint a gyerekek, ha nem vagy következetes a fejedre nőnek és ők lesznek a főnökök. :D Amúgy nagyon imádnivaló kis állatkák. Facebookon a Tengerimalacok - Értük es Velük csoportot ajánlom, itt rengeteg információt megtalálsz a helyes tartásról stb. :)
2022. jan. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok, az almozást véletlen kihagytam. Én forgácsot használok alájuk, jó vastagon kell rakni így szépen beissza a pisit és tovább marad “friss”. 3-4 naponta takarítom, a negyedik napra ha közel hajolok már van egy kis szaga az alomnak, de nem vészes, a szobában egyáltalán nem lehet érezni. A malacoknak a legegyszerűbben beszerezhető legalapabb táp a Versele-Laga Cavia Complette táp, ebben van jukka kivonat, ami pozitív hatással van a vizelet szagára, nem lesz tőle szúrós szagú. A malackák meg egyáltalán nem büdik, ha rendszeresen vannak takarítva, nekik finom forgács illatuk van. :)
2022. jan. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a jó tanácsokat! :)
2022. jan. 30. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!