Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek? Vissza fogy...

Mit tegyek? Vissza fogy nőni?Miért van 3.Foga, mit csináljak vele? (Tengerimalac)

Figyelt kérdés
Van egy 6 hetes tengerimalacom, az egyik nap észrevettem, hogy letört az egyik felső metsző foga. Ma kiesett a másik felső metszőfoga. Észrevettem, hogy van egy 3. Foga ami a torka felé hajlik és mozog. Azt gyanítom, hogy e miatt tört és esett ki a foga. Nagyon aggódom érte. (Tenyésztőtől van a kismalac fajta: Us-teddy)

#tengerimalac #fog törés #Us-teddy #3. Fog
2022. jan. 25. 21:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

2-3 csepp/malacka, naponta szükséges adni nekik. Én 2-2 cseppet adok a malackáimnak.

Gyümölcsöt ritkán érdemes adni, mivel baromi sok benne a cukor, zöldséget is mértékkel.

Nem feltétlen húzza ki a doki a fogát. Inkább csak korrekciózzák, de ha nagyon szükséges, akkor húznak.

Megkérdezhetem, melyik dokihoz viszed majd?

2022. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá, milyen tápot kap? Sokszor a takarmányozás is befolyásolja a fogászati gondokat. A magos-pelyhes tápok nem jók, mivel fűevőek. Széna-szénával kell nekik. Tápból a minimum az a Versele-Laga Complete Cavia, de van aki Oxbow, BunnyNature táppal etet, igaz ezeket húzósabbak anyagilag én nem érhetőek el mindenhol, és nem minden malacka eszi meg, így az aduász "kártya" a Versele-Laga pelletált tápja.
2022. jan. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Versele-Laga Complete tápot kapják. Amiket írtál tudom! Úgy gondolom jó gaziuk vagyok és nagyon sok mindent tudok a tengerimalacokról, másoknak bármikor biztos segítséget tudok nyújtani, de ha a sajátjaimról van szó nem vagyok biztos magamban. Köszönöm a C-vitamin adagolását!
2022. jan. 27. 20:27
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen! Vannak sajnos hanyag gazdik, de őszintén örülök hogy te jó gondjukat viseled! :) drukkolok a malackának hogy jobban legyen!
2022. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elismerést! <3 Remélhetőleg minden rendben lesz.
2022. jan. 27. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!