Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állatot ajánltok?

Milyen állatot ajánltok?

Figyelt kérdés
Szóval, napi 6-8 órát nem vagyok otthon. Nem szeretnék olyat ami büdös, ami mindent megrág, stb... Bár tudom, hogy ilyen nem nagyon létezik, és léci azt se írjátok, hogy nekem nem való állat, vagy valami ilyesmi. Csak olyat szeretnék amire nem kell olyan sok időt szánni max egy nap kb 1 órát.

#komment #negatív #Állatot #nem kellenek!
2022. márc. 9. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem diszhalak valók neked és ha van lélegeztető akkor nem is lesz büdös nem rág meg semmit és csak kevés étel kell neki például xipfo,guppi-kal kezdj.
2022. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Hüllők, amik nem vízben élnek, pl kaméleon, kígyó, gekkó. A "büdös" mondjuk relatív, egy tisztán tartott rágcsálónak sincs mindent átható szaga.
2022. márc. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha a nyuszi kap elég szénát akkor nem fog semmi mást megrágni(jobb esetben).
2022. márc. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Egy hörcsög szerintem teljesen rendben lenne. Bár szeret rágcsálni - hisz rágcsáló -, a ketrecben nem sok kárt tud tenni egyébként. Illetve, nem is "kell" vele sokat foglalkozni, mert elvan magában, nem kívánja az ember közelségét minden percben, szóval a te életstílusodhoz viszonylag megfelelő lenne.
2022. márc. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mire vágysz? Mik tetszenek? Mindennek vannak árnyoldalai.

Milyen gyakran utazol el, lenne aki gondozza addig? Milyen időtávra gondolsz magadhoz venni állatot? Pl. gekkót, kígyót, pókot otthon hagyva nem fogsz találni olyat, aki meg meri etetni! :D A cica-kutya belehal kb. ha nem láthat, annyira ragaszkodók. Cicát 2 napnál tovább nem hagyhatsz ott és 15-20 évig le vagy kötve. Mindkettő igényli, követeli a társaságod. A nyuszi kényes és túltenyésztett, ezért sokszor nagyon beteges, sokat kell költeni rá. Potyogtat, könnyen kap huzatot, a szeme gyakran gyullad.

A kisemlősök, hörcsög, patkány, egér stb. bizony büdik, ha nincs naponta cserélve a forgács.

Az akvárium folyamatos gondozást igényel. Szűrő takarítás, vízkezelés, növények gondozása..

Nem vagyok semmi ellen, de legyen tudatos a döntésed, mert bizony áldozni kell időt, pénzt is az állatra, ne éljen szemét kaján mert orbitálisan büdöset rak!

2022. márc. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát kamélont pont ne, a legnehezebben tartható kisállat.

Nem ismerjük a preferenciáidat, milyen állatokat szeretsz. Nekem pl. vannak pókjaim, ezerlábúak és trópusi csótányok is. Ezek nem igényelnek napi törődést, nagyon kevés a gondozásigényük. Egyedül a csótányoknak van szaga, ha nem takarítod őket gondosan. Sem a madárpókoknak, sem az ezerlábúaknak semmi szaguk nincs.

Viszont, ha nem szereted az ízeltlábúakat, akkor ez a vonal felejtős.

2022. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Papagáj.


Nimfa, vagy Kecske.


Barátpapagájt, vagy afrikai törpét véletlenül se vegyél, baromi hangosak / idegesítőek.

2022. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én valamilyen hüllőt ajánlanék, pl.: szakállas agáma, gabonasikló, királypiton.
2022. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Én is a hörcsögöt ajánlanám, nekem is van egy, ő igazából elvan magában. Rágni rág, de egy ketrecben nem fog miben nagyon kárt tenni. De arra figyelj, hogy normális kereket, ne rácsosat és normális méretű ketrecet vegyél pl.: Alaska ketrec. Eltartása szerintem elég olcsó, a kajája sokáig kitart, azon kívül víz meg alom kell neki, ami létszükséglet. Meg egy kis fa házikó, amit rághat, meg elbújhat benne. Sok almot használj, szeretnek ásni. Sok sikert a kisállathoz akárhogy is döntessz:)
2022. márc. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Botsáska. Ha bevágod egy dunsztosüvegbe, és párnaponta adsz neki levelet, és rászánsz 10 másodpercet a lepermetezésére ilyen spriccelővel, ő a legboldogabb állat. Szinte semmi foglalkozást nem igényel.
2022. márc. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!