Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartás kérdés?

Tengerimalac tartás kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2 hónapos tengeri malacot kereskedésből érdemes elhozni ? Nem túl idős már ?


Köszi



2022. márc. 10. 17:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is ránéztem Facebookon, valóban csak régi posztokat látok, de ezekről az látszik, hogy ez nem rendes tenyészet, a malackák nem mutatnak rendes fajtajellegeket, itt csak összeraknak két állatot és eladják, ezt szaporításnak nevezik. Az a baj, hogy a származási lap se biztosíték, mivel Magyarországon nem lehet hivatalosan bejegyeztetni, így jóformán bárki nyomtathat és rámondhatja, hogy tenyésztő.
2022. márc. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

11-es válaszoló vagyok. A környékeden sajnos nem tudok tenyészetet, de tudok ajánlani párat, akik rendes megbízható tenyészetek. A fajtatiszta malacok általában 15 ezer forintba kerülnek. A különösebb színek lehetnek akár 20-25 ezrek is (pl. kaliforniai minta).


Keress rá Facebookon:

- Von Romanov Tengerimalac Hobbitenyészet

- HTS Heart To Soul Cavies

- Csoda Poca Tengerimalac Tenyészet

2022. márc. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ezek sajnos mind messze vannak. Az érdi még talan belefér. Felhívom napközbe. Köszi!


Ha esetleg mégis el tudnám különíteni őket, akkor az 1 fiú(ivartalan) 1 lány jó megoldás lehet ? Ez esetben a lány nem kell műteni ?


A fiúnál az ivartalanítás után már össze is engedhetem, vagyvazt még ne, had pihenjen ?

2022. márc. 11. 05:26
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha esetleg mégis el tudnám különíteni őket, akkor az 1 fiú(ivartalan) 1 lány jó megoldás lehet ?"


Persze, tökéletes, csak legyen minél nagyobb helyük. Pl a C&C ketrecek szép nagy helyet eredményeznek és pofonegyszerű elválasztani.


"Ez esetben a lány nem kell műteni ?" A lányt sosem ivartalanítják, hacsak nem valami komoly betegsége van, ami miatt muszáj. Mivel míg egy hím ivartalanítás rutinműtét, addig tengerimalacoknál a nőstény ivartalanítása rendkívül kockázatos, ezért nem vállalják megfelelő indok nélkül.


"A fiúnál az ivartalanítás után már össze is engedhetem, vagyvazt még ne, had pihenjen ?" Fel kell előtte épülnie, plusz ki kell ürülnie a szervezetéből a spermiumoknak, amik még több hétig élhetnek benne, ezért nemzőképes. A doki majd mondja, hogy mennyi ideig kell majd még külön lenniük. De emiatt ne ijedj meg, ha ezeken túlvagy, onnantól már minden megy, mint a karikacsapás.


FONTOS:

Ugye mondod, hogy vidéki vagy. Nagyon fontos tudni, hogy tengerimalaccal érdemben csak egzotikus állatorvos tud foglalkozni, sima nem. Szóval feltétlenül utána kell nézned, hogy a környéken milyen egzotikus orvos van, különben le kell mondanod a malackákról. Hirtelen meg tudnak betegedni, és olyankor egy megfelelő orvos élet-halál kérdés. Gyakori, hogy a sima állatorvos mondja, hogy "persze-persze, hozd el hozzám nyugodtan, megoldjuk" -> valójában meg teljesen félrekezeli, és mire eljut a gazda a hozzáértő orvoshoz, már késő. Szóval mindenképpen kezdj el emiatt körbenézni.

2022. márc. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Végül örökbefogadtam 1 hímet és 1 nőstényt menhelyről.

Még picik 5 6 hetesek kb. A tápot nem igen akarják enni. Eszik, dr keveset. Ha uborkát vagy répát adok nekik, azt meg habzsolják. Miért ? Verselle laga complete tápot kapnak.

2022. márc. 15. 18:17
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

De jó, csak külön kell őket választanod, mert ivarérettek, és a hím ilyen fiatalon még nem valószínű, hogy ivartalanítva van. Vagy igen (mit mondtak neked róla)?


A Versela Laga Cavia Complete táp jó, hagyj nekik időt, majd ha kicsit éhesebbek lesznek, rögtön belekóstolnak és megszeretik.


Uborkát és répát ne nagyon adj nekik, max kuriózumként, nincs szükségük rájuk, de nagy károkat tudnak okozni az emésztésükben (ez az összes gyümölcsre és zöldségre igaz, különösképpen, ha boltból vetted őket, azaz vegyszerezve vannak):

[link]


Széna és víz korlátlanul mindig legyen előttük, és napi 2 csepp Cebion/malac (C-vitamin).


Ha nasival akarod őket kényeztetni:

[link] (lent adagolás)

[link] (a borsópehely óriási kedvenc minden malacnál, naponta pár szemet kaphatnak)

2022. márc. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem válaszoló már mindent nagyon jól leírt.

Ennyi idősen még nem lehet ivartalan a hím, meg még nem is lehet ilyen fiatalon ivartalanítani, de viszont már ivarérettek és ha együtt tartod őket akkor a nőstény könnyen vemhes lehet. Illetve ahonnan hoztad, ha esetleg ott is egyben voltak hímek, nőstények akkor szintén meg van az esélye, hogy vemhes a nőstény. (Bár remélem nem az/nem lett az.)


Zöldséget, gyümölcsöt valóban érdemes inkább elhagyni, mivel fűevő állat a tengerimalac, ezért nincs szüksége zöldségre meg gyümölcsre. Sőt a bolti nem biók a vegyszerek miatt is veszélyesek. Idővel felhalmozódnak a kisállat szervezetében és akár halált is okozhatnak. Legyen előttük jó minőségű széna egész nap, mivel ez a fő táplálékuk és reggel este adj nekik egy-egy evőkanál/malac tápot, idővel átfognak szokni rá és megfogják enni.


Egészséges nasikat az előttem válaszoló már linkelt. Érdemes inkább ilyeneket adni nekik nasiként. Az enyémek a széna és a táp mellé nasiként ilyen szárított gyógynövényeket, füveket kapnak nasiként, most jelenleg szárított pitypangot heti két-háromszor.

2022. márc. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszi. Nincs ivartalanítva a hím. Eddig sajnos együtt voltak, de én külön tartom öket az ivartalanításig. A hím 375gr jelenleg.


Amúgy az normális, hogy este elkezdenek vinnyogni,csipogni,csörögni? Mindketten, bár a hím jobban.


Azt látom, hogy egyre jobban oldódnak, bátorodnak fel. Össze szoktam engedni néha őket, amikor ki vannak engedve, akkor is csipognak, vinnyognak. Figyelek rájuk folyamatosan, nem szeretnék kismalacokat.

2022. márc. 16. 06:46
 19/19 anonim ***** válasza:

Ne engedd őket össze soha. Vemhesség lesz a vége, és stesszes nekik a sok szét- és összeengedés! Majd ivaratanítás után 5-6 héttel ráér az.


A vinnyogás, csipogás stb sokmindent jelenthet. Fontos, hogy egyidőben legyen mindig az etetés (pl mindennap 18kor), és akkor nem kezdenek el visítani hajnali háromkor, vagy délben. Nagyon okos állatkák, ha napirendhez vannak szoktatva, teljesen megjegyzik és aszerint élnek. Sokan hibáznak ott, hogy egy kis vinnyogásra már pluszkaját kapnak, utána meg nem tudnak tőlük aludni.


Nem tudom pontosan milyen hangra gondolsz, de itt van sok hang:

[link]

2022. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!