Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszinak adhatok tyúkhúrt?

Nyuszinak adhatok tyúkhúrt?

Figyelt kérdés
Van két törpenyuszim, és még nem igazán haverkodtunk össze. Az egyikkel egész jól haladok, már eszik a kezemből, szagolgat és közel jön hozzám, de megsimogatni még csak egyszer tudtam, rövid ideig. A másik még fél tőlem sajnos. Kinti nyuszik, egy átalakított galambólban vannak - ami teljesen ki lett fertőtlenítve, le lett meszelve és újra lett festve kétszer is! - szóval van helyük, de szeretném őket - majd ha megszelídültek, és természetesen felügyelet mellett - kiengedni az udvarra, ahol rengeteg a tyúkhúr. Emellett szeretnék is nekik adni (persze csak ha szabad). nézegettem nyuszis oldalakat, de a tyúkhúrról egyik se írt. Be vannak oltva, nagynehezen, de azért sikerül őket beleterelgetnem a kisállat hordozóba.

2022. márc. 25. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Adhatsz nekik, de azért ne úgy, hogy kicsapod őket "legelni", és addig esznek, amíg fel nem puffadnak.
2022. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem úgy terveztem, nyilván mértékkel, miután megmostam és egy kicsit megfonnyasztva :D
2022. márc. 25. 16:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A tyúkhúr nem csak a nyúl, hanem az ember számára is ehető növény.
2022. márc. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet adni.Jót tesz nekik csak mértékkel.Azon ne izgulj hogy még nem baràtkozik annyira az egyik Idő kell mìg bízik benned.De mikor màr bízik benned és megszeret utàna amint meglàt szalad hozzàd és körbe ugràl.Ez a szeretet jele a nyuszinàl plusz mikor nyalogatja a kezed és mikor nemhogy engedi a simogatàst hanem kéri is :D

Én kb fél év alatt értem ezt el az én nyuszikàimnàl.

Màr 1 évesek és nagy köztünk az összhang.Te is eléred ezt hamarosan csak legyél türelmes.

2022. márc. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A virágát is odaadhatom nekik, ugye? Most szedtem, megmostam, jelenleg a radiátoron száradnak, holnap reggelire odaadom nekik. Köszönöm a válaszokat! <3
2022. márc. 25. 21:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyuszinak répát adjál...


A macskának tejet, a kutyának csontot, az egérnek sajtot, a légynek kutyasz*rt.

2022. máj. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 A legtöbb cica laktózérzékeny, nem tesz nekik jót a tej, a kutyának se mindegy milyen csontot adsz, a nyusziaim pedig nem szeretik a répát :) A tyúkhúrt viszont kifejezetten szeretik, úgyhogy maradok annál és a pitypangnál, meg az egyéb zöldeknél :)
2022. máj. 13. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!