Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség, hogyan tudom megneve...

Segítség, hogyan tudom megnevelni a 4hónapos kisgörényemet? Nagyon rossz.

Figyelt kérdés
Szóval 3 napja van nálunk a lányomat már elfogadja de nagyon rossz mindenhová felmászik eddig ketrecbe volt tegnap óta kint van a lányom szobájában de becsukjuk az ajtót mert nem akarjuk mindig a nappaliba legyen és már kikaparta az ajtónál a szőnyeget mert mindig ki akar jönni.Ja és ugye állandóan harapni akar támadja a lábunkat.Próbáltuk már rácsapni olyankor orrát megkoppintjuk és hangosan mondjuk hogy nem!de egyáltalán nem használ neki nem törődik vele.Van amikor még fúj is.Akinek van görénye segítsen hogy lehet nevelni egy kisgörit?Mindig ennyire rossz lesz?Ugye nem
2010. szept. 15. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3 nap elteltével ne várj csodát...
2010. szept. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez nem rosszaság a göriktől, hogy felmásznak kaparnak stb. A görik nem szeretnek egyedül lenni, a nap 24 órájában igénylik a foglalkozást főleg ilyen kis korban, talán nem tájékozódtatok a viselkedésükről, mielőtt görényt vettetek magatokhoz. Nagyon intelligens állatok és sok törődést igényelnek, mint egy csecsemő. Nem szabad megütni, nem szabad különzárni, játszani kell vele, elegendő nagy ketrece legyen és egy zárt doboz, amin csak egy akkora lyuk van, amin befér, kell a kuckó mert szívesen bújkál. Az első 1-2 hétben tényleg mindig foglalkozni kell vele, megtanítani neki a szokásokat, rendszeres játék, rendszeres kaja, amikor látod, hogy elfáradt, tedd a helyére, ne várd el, hogy azonnal tudja mit kell csinálni, neked kell megtanítani. Ja és azt se várd, hogy leül egy sarokba és eljátszik egyedül, a göri nem kutya!!!
2010. szept. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze én értem és tudom,hogy nem kutya nem is várom el,hogy egyből kisangyal lesz csak nem tudjuk hogyan kell hatékonyan nevelni.Nincs ketrece szabadon van úgy gondoltuk így jobb lesz neki.Csak egyzserűen nem használ neki semmi kikaparta a virágföldet belemászik állandóan a konvektorba remélem ha fűtés lesz akkor nem megy bele mert érzi a meleget.Az sem gond hogy játszani kell vele de a 24 órás foglalkozást hogy gondolod?Nem tudunk szabit kivenni,hogy itthon legyünk vele a lányomnak is iskolába kell menni de ebéd után már itthon van.Csak remélem hogyha nagyobb lesz lenyugszik.
2010. szept. 16. 19:38
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az én gorényem másfél éves,1éves korában vettem elozo gazdijától,aki nem foglalkozott vele,etette,itatta és kész. harapott és még most sem nagyon szeret olben lenni. de még ois ugyanazokat csinálja,mint a tietek,hogy kapar,"kertészkedik",ja és a lábakat szerintem az osszes gorci megtámadja:D

Próbáljátok mókának felfogni,legalább jobb kedvre is derultok meg sokat foglalkozni vele!:) Szerintem 24órát egy csecsemore sem tud fordítani egy anyuka,de amennyit tudtok,annyit viszont kell! Fejlesszétek a képességeit,tanítgassátok stb.:)

Remélem segítettem!

Clau<3

2010. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ja és egy képet is kuldhetnél róla:)

Bizti nagyon édike

Clau

2010. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kell neki egy megfelelő mértű ketrec, főleg ha nem vagytok otthon, ki tudja mit csinál, még saját magában is kárt tehet, mert kíváncsi. Társas lények, utálnak egyedül lenni. Az egész napos foglalkozást meg szó szerint értettem, tervezd meg egész napra előre a vele való teendőket. Nálunk így nézett ki egy nap, reggel 6:30 kaja, utána kiengedtem őket, szaladgáltak, addig én kitakarítottam a helyüket, utána játék, majd mivel én is dolgozni jártam, visszatettem őket, a tálba szárazkaját tettem, hogy akkor is legyen ételük, amikor én nem vagyok otthon, én du. fél ötkor jöttem haza, kivettem őket és míg tettem-vettem otthon, folyton körülöttem szaladgáltak, játszottunk, este megint volt rájuk időm kb. fél óra, utána vacsi és vissza a helyükre. Ha nem tudsz mindig mellette lenni, vegyél neki egy társat, mert ha sokszor egyedül hagyjátok boldogtalan lesz.
2010. szept. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ö egy állat! nem gyerek neki is megvannak a szokásai ezért néha kiengedhetnéd hogy kint kitudja élni a kaparási szándékait. szerintem nem tudod róla leszoktatni max csak ugy hogy kint megengeded neki bent meg nem! ha rácuppan a lábadra akkor álj meg és 1 picit játsz vele! azért támadja le a lábad. ilyen egyszerü néhány perces dolgokkal meglehet oldani! jah és a büntetés után jutalmat kell adni mert akkor félni fog a kezedtöl és azért is haraphat!
2010. szept. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nincs ő bezárva nincs is ketrece a szobában van szabadon van egy kis oduja ott alszik.De szerintem veszek neki egy ketrecet majd az jobb megoldás lenne.Éjjel is sokat zörög.Mostmár azért sokat javult.Kiengedhetem az udvarra is nem fog elszökni?Még nincs pórázunk.Nagyon aranyos egyébként csak a nappaliba nem akarjuk egész nap kiengedni mert felugrik a dohányzóasztalra le lehet arról szoktatni?Sajnos képet nem tudok feltenni róla.Nagyon köszönöm az eddigi válaszokatSzívesen fogadok még tanácsokat kedves történeteket a göritulajdonosoktól.
2010. szept. 17. 18:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem nincs görim, de nehogy kiengedd az udvarra póráz nélkül!
2010. szept. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ismét Clau vagyok. Ki ne engedd az udvarra,mert tuti elszokik! Nagyon gyorsan tudnak szaladni.

További sok sikert a kis gorikéhez!:)

2010. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!