Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet tartani otthon...

Hogyan lehet tartani otthon sünit?

Figyelt kérdés

Ugy tudom h lehet otthon tartani, es szeretnek is de viszont nem tudom h mik az elonyei/hatranyai mert meg soha nem volt sunim, akinek van az legyszi írjon le mindent rola h mennyibe kerul? Mekkora ketrec kell neki? Stb…

Normalis valaszokat varok, es nem kerek negativat.


2022. ápr. 23. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Rosszul tudod: a sun vedett allat, fogsagban csak engedellyel tarthato (ertsd: allatkertben). Ha ez 'negativ' valasz, akkor is ez a valosag.
2022. ápr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
nekem is van otthon, egy plüss
2022. ápr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Nálunk buraban, víz alatt van. Szeret úszkálni.
2022. ápr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1: Ha utana nezel akkor lehet tenyesztotol venni vagyis en ezt olvastam
2022. ápr. 23. 10:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy milyen sünről van szó.

Az egyik díszállat, a másik vadállat.

Az erdő szélén talált sünit nem tarthatod otthon, de például az afrikai fehér hasú sünit igen.

2022. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
2800.- Huf/db
2022. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

afrikai fehér hasú sünije van a szomszédoméknak. pár éve vették családtól, ahol nem volt már kapacitás foglalkozni a sünivel. kézhez kellett szoktatni, mert nem igazán volt, szúrta őket össze-vissza. azóta megtanulták megfogni, meg a sün se szúrja meg őket már annyit. egy kb 100x50x50es ketrecben van (ami ek van alja is), van egy "mókuskereke", házikója, alvózsákja is. ha kiveszik, törölközőn teszik az ölükbe, hogy ha szúrna, ne szúrjon annyira, vagy ha kakilna, ne legyen baleset. nem tudom milyen gyakran takarítják a ketrecét, de azért van szaga ha átmegyek, érezni hogy ott van. tápot kap enni, a lisztkukacot imádja, de ezt csak nasiként adnak neki. azt hiszem szokott gyümölcsöt is kapni, bár ebben nem vagyok biztos.

hátránya még, hogy éjszakai állat, szóval ha a szobádban lenne, és van mókuskereke, az bizony zajos, meg amúgy is. este aktívabb, nappal alszik többnyire. a hőmérsékletre "finnyás", figyelik hogy ne legyen túl hideg, se túl meleg neki, 20-25 fok rémlik hogy aközött tartják. emiatt vagy a klímát állítgatják, vagy ilyen időzítős infra lámpát azt hiszem.

2022. ápr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Afrikai fehérhasú törpesün tartható otthon. Nálunk volt egy, a férjem lánya kapta, de hamar átkerült hozzánk.


1: Éjszakai állat... Tehát nappal nagyrészt alszik, általában akkor aktív, mikor a ház elcsendesedik. Akkor viszont nagyon aktív.


2: húsevő állat, a süntáp mellett időnként nem árt némi féreg, naposegér az étrendbe.

Ennek megfelelően a végtermék sem szagtalan.


A mienk gyakorlatilag egesz ejjel hajtotta a kerekét, csak enni-inni jött ki. A dolgát is a kerékben végezte, amit aztán felhajtott a hátára, és reggelre csupa sz.r volt az egész állat. Fürdetni ritkán szabad, így nem volt kellemes vele egy légtérben.


A ketrec annyira nem jó buli, mert felmászhat a rácson, lemászni viszont nem tud. Ha beakad a lába, eltöri.

2022. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! Inkabb akkor meg sem szeretnek sunit, maradok a nyuszinal
2022. ápr. 23. 12:25
 10/10 anonim ***** válasza:
23%
Hál Istennek megmenekült egy vadállat egy "embertől.
2022. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!