Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl alkalmas lenne az udvar...

Nyúl alkalmas lenne az udvar lelegelésére?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 20x40 méteres füves területünk, ahol kevés gaz/gyógynövény is van (pásztortáska, csalán, kalász stb.)


Mivel nincs használatban, és nem szeretném folyton nyírni se, arra gondoltam, hogy tehetnék rá néhány nyulat, akik "karban tartanák" a füvet, akár egész évben is (természetesen lenne saját ketrecük is ahova éjjel be lennének csukva).


Tudom, hogy birkák vagy kecskék hatékonyabbak lennének a célra, de azoknak ez kicsi, nagyon hamar le is nyírnák és utána mihez kezdek velük.


Nagy hülyeség a nyúl? Vagy van jobb ötletetek?


2022. máj. 18. 14:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
95%

A nyúl erre nem alkalmas.

A kecske talán, de abból két darab kell, mert társas állatok. A juhok tartása macerásabb, bár nem kell nekik akkora kerítés, azokból is minimum kettő kell.

A tyúk szerintem a legjobb ötlet, ha mindenképp állatot akarsz, azok mindent megesznek és nem is olyan problémás a tartásuk, mint a többi alternatíváé.

2022. máj. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
94%
A liba is jó legelő, talán jobban eszi a füvet mint a tyúk, de harcias és területörző, hangos és a szomszédok agyon fognak ütni. De ha alapból állatos környéken laksz, akkor nem, nálunk amíg voltak libák, nem kellett füvet nyírni, de nem igazán tudtunk elmozdulni se itthonról.
2022. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%

Ha már feljött több alternatíva, azért tegyük hozzá azt is, hogy bizonyos idő után ezek az állatok is "felélik" a területet, pl baromfiról személyesen is tudom, hogy tudnak füvet szó szerint írtani.

Szóval, ahogy már írták, az elképzelés rossz, hogy kevesebb munkával szép gyep lesz.

2022. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
92%
8as vagyok. Én úgy csinálom a tyúkokkal, kenelben vannak, és ha már nagy a fű akkor kiengedem őket minden nap, amíg elég rövidre csipkedik. 10 tyúkom van, 200 négyzetméter a füves rész. És minden este belocsolom a füvet, így a görbetojások is eltünnek.
2022. máj. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
87%
13. Igen, tapasztalatból tudom hogy a tyúk is tud kárt okozni a füves területen. De azért nem akkorát mint egy kecske. Sőt, még egy nyúl is kisebb kárt csinálna. Ő viszont a a ragadozóknak lenne könnyű préda.
2022. máj. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
93%
15, meg eleve érzékeny állatok, megcsípi a szúnyog aztán meg döglik
2022. máj. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
60%
14es, mégis mi fene az "görbetojás"?
2022. máj. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
92%
Én is a kecskere szavazok. Nekünk volt. Az megoldotta.
2022. máj. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
93%
17. tyúkszar
2022. máj. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
94%
Csak azért tartani akármilyen állatot, mert nincs kedved füvetnyírni nem jó ötlet. Ha egyébként is vannak állatok és lelegelik a füvet az más. Nem azért szoktak állatot tartani, hogy ne kelljen füvet nyírni :D
2022. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!