Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lesz egy tengerimalacom. Jok...

Lesz egy tengerimalacom. Jok lesznek ezek a cuccok, amiket veszunk neki? Meg a tartasa jo lesz, ha igy csinalom?

Figyelt kérdés

Ketrec: [link]

Haziko: [link]

Ketto etetotal: [link]

Golyos itato: [link]

Alom: [link]

Szena: [link]

Eledelek: [link]

[link]

[link]

[link]

Tartasi mod:

Minden reggel es delutan kiengedem, foglalkozok vele, kozben kiontom az almot, megmaradt kajakat, vizet, eltorolgetem a dolgait. Amikor latom, hogy menne mar vissza, akkor teszek neki friss almot, szenat, kajat, vizet és visszateszem a helyere.

Kb majustol nyar vegeig szena helyett friss fuvet fogok szedni neki, ugyanaugy reggel es este egy-egy marekkal, mint szenat.

A 3 fajta kajat, amit linkeltem, osszekeverem egy dobozba es igy vegyesen fogok adni neki minden reggel es este egy kistallal, de azert nem puposan szinig toltve a talkat.

A masik taljaba kap mindig almat, repat es uborkat, kb 2 vastagabb karika uborkat meg repat 4 fele kockazva es egy szelet almat kockazva, mindegyikbol kb ugyanakkora mennyiseget, reggel es este, mint mindent.

Vizet is reggel este cserelem, meg az almot is.


Szerintetek rendben lesz? Egy het mulva megyunk erte, mar nagyon varom.


2022. máj. 27. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

Szia!

Nekem volt, majdnem 7 évig élt. Nem volt semmi baja, csak megöregedett szegény azért pusztult el.

Jó dolgok amit leírtál, csak szerintem arra vigyázz hogy nehogy valami baj érje ha kiengeded: ajtó alá szoruljon vagy rálépjen valaki.

Az a baj hogy be fog bújni mindenhova, szekrények alá stb.

Mindenhova befér és nehéz kiszedni, mert magától nem jön ki.

Nekünk nagy ketrece volt és csak rövid időre engedtük ki.

Nem igényli, hogy folyton foglalkozzanak vele.

A másik, hogy a füvet mi mindig megmostuk tiszta vizzel és leitattuk a vizet papírtöltővel. Nem jó neki a nedves fű. Egyébként imádja a füvet.

Mi forgácsot használtunk, nem kell mindennap cserélni, de kb háromszor igen. Elég sokat pisil : )

Még egy utolsó dolog. kérlek ne bántodj meg.

Először is ahogy írtam, imádtuk, egyszer-kétszer volt apróbb baja, rohantunk vele az állatorvoshoz. DE! Most úgy gondolod. hogy ennyit tudsz vele foglalkozni, de ez azért van mert újdonság lesz. Egy idő után megszokod, és nem lesz időd, sem kedved ennyit foglalkozni vele. Tehát ne ess túlzásokba, nem kell örökké vele lenni, meg kétszer almot cserélni naponta. És a tengerimalac is szeret magában lenni a helyén.

Tényleg jószándékból írom.

Nagyon fontos, hogy vigyázz a sérülésekkel ha kiengeded és ne engedd szűk helyekre bebújni.

Egyébként ahogy írtam, nagyon-nagyon szerettük és azóta is sokszor emlegetjük :)

2022. máj. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
A tengerimalac társas lény, nem szabad egyedül tartani.
2022. máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

2. nak Tartsd ahogy akarod, nekünk igy volt jó 7 évig.

Semmi baja nem volt.

Ha különbőző neműt tartasz, akkor vállald a szaporulatot, ne tukmáld rá a kicsiket mindenkire.

Első voltam.

2022. máj. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha tetszik, ha nem a tengerimalacnak nem jó egyedül. Olvass utána.

Az ivartalanítással pedig ki lehet zárni a szaporulatot.

2022. máj. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Kezdjük azzal, hogy egy tengerimalacot nem tartunk mivel rendkívül szociális állatok. Rengeteg tengerimalac lesz emiatt depressziós, de nagyon negatív hatással van az egészségükre a magány.

Itt jön a ketrec. Ez még sajnos egynek is nagyon kicsi, nem éri el azt a méretet, hogy elviselhető legyen számára benne az élet, még több óra kiengedes mellett sem. A minimum ketrecméret 100cm*50cm, viszont kiengedes mellett ebben már ketten is lehetnek.

A harmadik, ami helytelen nálad az az etetés. A tengerimalac füvön, és nem magevő állat, így magot adni nemcsak felesleges neki, hanem ártalmas is (magos táp). Ezt kezdjük azzal, hogy szénát, füvet nem egy-egy marékkal adunk, mert a tengerimalacnak folyton kell, hogy legyen előtte valami kaja, ami fűféle. A fűféléknek legalább a táplálékuk 80%-át kell kitennie. Azért ajánlják a szénát, mert az szárazságából adódóan koptatja a fogakat, és a gyengébb emésztésű malacok is ehetik.

A táp, ahogy már az előbb is írtam ne legyen magos. Magyarországon a legjobb számukra egészséges, és ár-érték arányú táp jelenleg a Versele Laga Cavia Complete. Persze ez nem azt jelenti, hogy ez az egyetlen egészséges táp, csak ára miatt ezt szokták ajánlani. Viszont a Versele Laga jelenleg, vizsgálatok szerint nincs más jó minőségű tengerimalac tápja. A tápokat pedig lehetőleg ne keverjük, hanem sokféle fűféléből álló szénát, friss fű adagot adjunk nekik a változatosság érdekében.

Ezen kívül zöldséget, gyümölcsöt elég nekik 2-3 naponta adni, fűevő mivoltukbol adódóan inkább csak nasiként.


Néhány oldal, amit kérlek olvass át, mielőtt malactartásba kezdesz:

[link]

[link]


És amit kihagytam, hogy a tengerimalac tunetrejtő állat, így betegségének jeleit a végsőkig titkolja. Ha gubbaszt, a szokásosnál kevésbé aktív, étvágytalan, csökken a súlya, szokatlanul viselkedik, vagy más egyéb tünetet produkál, akkor mihamarabb hozzáértő egzotikus állatorvoshoz kell vinni, mert ilyenkor már csak órai, esetleg napjai vannak hátra. Én mindenképpen ajánlom, hogy előre keresd fel a leendő orvosát, lehetőleg a környéken többet is, hogy tudd vészhelyzet esetén hova vinni, és ne akkor kutatás, amikor már baj van.

Viszont, bár természetesen állatorvosnak érdemes ezekről konzultálni, de a házi patika egy rövid időre javíthat a malac közérzete, amíg eljut a megfelelő orvoshoz.

[link]


Kérlek azért a linkeken kívül is olvasgass az oldalon, mert Magyarországon jelenleg ez a legmegbízhatóbb.

2022. máj. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
#2 Társas állat egyedül nem tartható! Ez nem akarás, meg tetszés kérdése, hanem az állat tartási igénye. Ez olyan, mint a ketrec mérete. Tarthatod befőttes üveg méretű ketrecben is, mert elfér benne, de nyilván nem jó neki, nagyobb helyet igényel. Ha állatot vállal az ember, akkor kötelessége az állat igényeit kielégíteni. Az utódokat meg kötelező megelőzni, mert a kedvtelésből tartott állatok szaporítása törvénybe ütköző. Ivartalanítással elkerülhető a szaporulat, illetve ivartalanul tovább is élhetnek, mint ivarosan, sok betegséget megelőz.
2022. máj. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!