Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnak k betűs/puffas...

Tengerimalacnak k betűs/puffasztó zöldségeket egyáltalán nem szabad adni, vagy kis mennyiségben lehet? Bántja a pociját? Mert akkor egyáltalán nem adok, de ha nem árt neki mondjuk 3 kocka karalábé, akkor szívesen megkínálnám.

Figyelt kérdés

Karalábé, karfiol, (fejes, lila, kel) káposzta, brokkoli.


(Tudom, hogy a hagyma, burgonya félék egyáltalán nem adhatóak.)


2022. jún. 15. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Szimpla logika. Ha tiltólistásak a k-betűsek, akkor egy pici is gondot okozhat náluk, főleg a kis termetükből adódóan.
2022. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy teljesen tiltólistásak, vagy egy pici nem árthat.

De akkor nem adok, nem akarom, hogy bajuk legyen, mi a helyzet a salátával, havonta egyszer egy fél tenyér méretű levelet kaphat?

2022. jún. 15. 14:28
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
A tengerimalac fűevő rágcsáló, legfontosabb számára a széna, illetve a magas rosttartalmú, nem magvas(!) táp. Zöldség-gyümölcs teljesen felesleges, akkor is,ha bio, könnyen puffadást okozhat, kár ezzel kísérletezni. Viszont friss fűvel tudsz nekik kedveskedni, fontos, hogy olyan helyről szedd, ahol nem járnak autók, kutyák, macskák stb és először csak kis mennyiségben, pár szálat kapjanak, lasan szoktasd őket hozzá, utána viszont mehet minden mennyiségben. Pitypang minden része mehet nekik, tyúkhúr is, de itt is vannak olyan növények, amik a magas kalcium miatt nem ajánlottak, pl lóhere, lucerna. A friss fű azért is ajánlott, mert nagyon jól koptatja a fogakat, elöl is és hátul is, ezt nem válogatják ki, mint egyes széna fajtákat és hozzájárul a belek megfelelő működéséhez is. Ha erre viszont nincs lehetőség és mindenképp szeretnél valami kis pluszt adni neki, akkor még a glirex.hu oldalát javaslom, ahol száírott növényeket lehet rendelni, ezeket is nagyon szeretik, de ez inkább csak nasi jellegű, érdemes egy keveset a szénába keverni, mert ez is egy "program" nekik, hogy kiturkálják. :)
2022. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
#3 tök jó információkat írt. Nem tudom miért lett így lepontozva.
2022. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

3-as vagyok, én se értem a negítv reakciót, de itt egy link a felelős malactartásról, a helyes etetésről. Ez az oldal az egyik legrelevánsabb forrás, minden kezdő és "haladó" malactartónak ajánlom.

[link]

2022. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Igaz, most nyulam van, de anno volt malacom is, meg még sokfajta állatka. Általános szabály nálam, hogy amiben nem vagyok biztos, hogy kaphat, azt nem adok neki. Ha már kérdezgetni kell, hogy lehet e, azt nem adom neki. De amúgy a hármasnak teljesen igaza van. Az interneten ezekről megoszlanak a vélemények kedves kérdező, ezért neked is azt javaslom, hogy csak azt add neki, amiben 100%-ig biztos vagy, hogy kaphat.


Nyuszika is kap néha egy kis almát, most majd epret kap, de csak havi egyszer-kétszer és akkor is csak egy kis darabot. A fő táplálékuk a széna. Ez csak nekünk gazdiknak ilyen hóbortunk, hogy "változatosan egyen". Teljesen jól elvannak a jó minőségű táppal és rengeteg szénával. Nincs szükségük a cukros gyümölcsökre vagy ilyen zöldségekre

Szerintem a malacka is jobban örülne egy kis friss zöldnek :) Bazsalikom, kapor stb.

2022. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, rendben, köszönöm a segítséget!
2022. jún. 15. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!