Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szelíd malac, szereti a...

Szelíd malac, szereti a simit, de nem engedi, hogy felvegyem, miért és mit tehetek érte?

Figyelt kérdés
Engedi, hogy simizzem, motyorog közben és jön a kezem alá, mikor etetem, almozom, pakolászok a helyén, de amikor megpróbálok alá nyúlni, hogy felvegyem, odafordul a kezemhez és belecsíp, nem harap véresre, csak megcsíp, aztán elszalad. Miért van ez és mit tehetek érte, hogy ki tudjam venni az ölembe? Sokat beszélek neki, amikor célzottan vele foglalkozok, akkor állandóan magyarázok neki, már a nevére is felfigyel és ő is beszél hozzám. Elveszi kézből az ételt, bár csak óvatosan. Van egy sarok, ha mondom neki, hogy "simi", akkor oda beszalad és eldobja magát, elnyújtja a lábacskáit hátra, féloldalasan a hasát mutatja, felemeli a fejét, hogy nyugodtan lehet bármit csinlni vele, vakargatni, nagyon szereti. Ilyenkor úgy érzem, teljesen megbízik bennem, de amikor felvenném és elszalad, meg az ételt szemből nyújtom neki és megbizonytalanodik, akkor meg olyan, mintha még félne, nem bízna bennem. Fog ez változni, vagy örökké kis félénk, bizalmatlan marad? Persze jó így is simizni, de jobb lenne, ha ölbe tudnám venni. 3 hete van velem.
2022. júl. 8. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Nem igazán kellene ilyeneket se csinálnod vele.Most azt hiszi,hogy jó vagy hozzá,megbízik benned,megszeret téged,utána pedig jön a karácsony és levágjátok.
2022. júl. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
3 hete van nálad, ez is szép eredmény, majd még alakul. Normális, hogy kicsit még bizalmatlan, finoman próbálkozz, semmiképp se erőszakosan. Viszont társas állat, egyedül nem tartható.
2022. júl. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy van olyan malac, amelyiknek nem gond, ha kiveszik, felemelik, de a legtöbb utálja. Ez egy ösztön, mivel zsákmányállat, mikor a levegőben van, az olyan, mintha a ragadozó madár karmaiban lenne. Mikor kiveszem őket, menekülnek, nem szeretik, mikor lerakom őket az ölembe vagy a földre, már tök jól elvannak. A felemeléstől mindig félni fog, de ez csak amiatt van, mert a levegőben van.
2022. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Nekem lassan 1 éve vannak meg a malackák és hasonlóan viselkednek. Szelídek, nem futnak el tőlem, ha enni adok nekik akkor jönnek oda, a fejüket meg is lehet simizni, de ahogy jobban megsimogatnám őket már ugranak el általában. Kivenni nehezen lehet őket, de ez egy ösztön náluk mivel zsákmányállatok, ezért nem szeretik, ha felvesszük őket. Az egyik malackám mindig lefekszik, lelapul, hogy ne tudjam kivenni. A másik elszalad, próbál kibújni a kezemből. Ha kint vannak akkor is amúgy nagyon szelídek. Ülök a földön és mászkálnak körülöttem, az egyikre jellemző, hogy beleugrik az ölembe, de ha meg akarom fogni, akkor már menekül is el. Ilyenek, zsákmányállatok. Szerintem nagyon kevés az a malacka, aki nem így reagál a felvételre.
2022. júl. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oh, én azt hittem, az az ösztönös zsákmányállat félelem az akkor van, ha felülről akarnám megmarkolni, mert azt írták mindenhol, nyomatékosan, hogy ne felülről, hanem oldalról közelítve nyúljunk alá a mellkasának és a másik kezünkkel a hátsójának és így emeljük ki.

De akkor nem erőltetem, végülis, ha neki így kényelmesm nekem is jó, mert leülök a ketrece mellé kis székre, ahonnan pont elérem és úgy simizem, vakargatom, mindenét hagyja, oldalát, hátát, pofiját oldalt, végig az orrocskája hegyétől a buksiját. Édes nagyon, imádom.

2022. júl. 8. 19:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a vlaszokat.
2022. júl. 8. 19:26
 7/7 anonim ***** válasza:
31%
6.:Szívesen! :)
2022. júl. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!