Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan nyerjem el a tengerimal...

Hogyan nyerjem el a tengerimalac bizalmát? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2 napja kaptam egy malackát de nagyon félős még.

Alig mer kijönni a házikójából pedig halkan szólok hozzá és óvatosan nyúlok be a ketrecbe mikor etetem.

Hamarosan érkezik még egy malacka hozzá (de sajnos most még 2-3 hétig egyedül lesz)

Nagyon félek,hogy nem érzi jól magát még enni se nagyon láttam.


Van neki jó sok széna, uborka és száraz táp is a ketrecbe.

Illetve friss víz folyamatosan.


Mit tegyek? Hogyan tudnám kicsalogatni a házikóból ,hogy ne egész nap bent feküdjön?



2022. jan. 15. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
biztosíts neki egy nagyobb életteret
2022. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Hagyd, legyen most pár napig csend, nyugi. Had szokja meg az új helyet, szagokat, hangokat.

Éjjel, vagy ha nem látod biztosan fog enni, szénázni.

A házikóban is hagyd pihenni, hiszen most számára az a minden biztonságot nyújtó kis búvóhelye, természetes hogy ott fekszik, beszalad ha megilyed.

Idővel hozzászokik a hangokhoz, stb, utánna minden rendben lesz:)

Ubit nem kell 0-24 kapnia, maximum naponta 1-2 karika. Milyen tápot adsz neki?

2022. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Complete Cavia tápot kap.

Ezt ajánlották.

Békén hagyom akkor, hátha pár nap múlva már bátrabb lesz. 😊

2022. jan. 15. 13:15
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
2 nap alatt ne lepődj meg hogy még így viselkedik, nem ennyi idő alatt szokja meg a dolgokat. a 2# kb leírt mindent, hadd szokja meg az új környezetét, adj neki időt.
2022. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Szuper az a táp! Szépen megszokja majd az új kecót, boldog malacos éveket!😊
2022. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszokat! 😊

Próbálok megnyugodni, azt hittem valami baj van vagy valamit rosszul csinálok. Pedig igyekszem mindent megadni a kis szarosnak❤️

2022. jan. 15. 14:35
 7/7 anonim válasza:
Az en malackam csak egy ev mulva oldodott fel teljesen pedig mindene megvolt. Malac fuggo, en is nagyon meg voltam remulve hogy valamit rosszul csinalok annyira felos :(( de szepen lassan hozzam szokott. Kb fel ev mulva kivettem oket (nagy nehezen) egy kisebb karamba a szonyegen es beultem mellejuk, ott tort meg igazan a jeg sokat szaglssztsk mindig kaptak kis nasit es vegul igazi bujos malacok lettek 😊 sok sikert, biztos neked is sikerul majd!!
2022. márc. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!