Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt az egyik tengerimalack...

Meghalt az egyik tengerimalackám a másik magányos mi a teendő?

Figyelt kérdés
Volt 2 3-4 év körüli malackám. Tesvérek és az egyik sajnos tegnap eltávozott. A másik meg érthetően magányos a szüleimet nem igzán tudnám rábeszélni hogy legyen új malackánk mert akkor végtelen körforgásba keverednénk hogy egyik meghal jön a másik akkor megint az egyik meghal és akkor újabb malacka. Viszont egy ekkora veszteség után őt se szeretném elveszíteni. Igy nem tudom mi tévő legyek hogy neki se legyen rossz

2022. jún. 18. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
sajnos voltam ilyen helyzetben én is,és a másik malackám nem sokkal a másik után ugyan úgy el pusztult, még mindig hiányzik :c
2022. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Veszel neki egy társat.
2022. jún. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

"mert akkor végtelen körforgásba keverednénk hogy egyik meghal jön a másik akkor megint az egyik meghal és akkor újabb malacka."


Nagyon egyszerű megoldás van erre. Korban kb azonos malacot kell venni. Ennyire egyszerű. Nem a tengerimalac az egyetlen társas állat. Ott vannak pl a papagájok. Egyes fajok 50+ évet élnek és magányosan tartva képesek öncsonkításra is, míg végül belehalnak a magányba. Társas állatot vettél, kötelességed az alapigényét kielégíteni. Ne a körforgásban gondolkodj, hanem azon, hogy őt is elveszítheted hamarosan, ha nem veszel mellé társat. A társas állatoknak alapszükséglet, hogy legyen társuk.

2022. jún. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szerezz mellé egy társat. A Magyar Tengerimalac Védő Közhasznú Egyesületnél számtalan gazdikereső malacka van. Fogadj tőlük örökbe. ❤️
2022. jún. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért baj a körforgás? Az volt a terv, hogy egyszer legyenek malackáid, aztán ha ők meghalnak, akkor ennyi?
2022. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem elpusztult az egyik malackám, és a másik depressziós lett. Sajnos 3 hét után elpusztult.😪
2022. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szerezz egy társat neki, minnél hamarabban🙂
2022. jún. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!