Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért terjedt el az a tévhit,...

Miért terjedt el az a tévhit, hogy a hörcsögnek nem kell vizet adni?

Figyelt kérdés
2022. júl. 15. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Hol vannak ilyen agyatlan lények, akik ezt el is hiszik?
2022. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem terjedt el, normális ember szokott adni nekik...
2022. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az én környezetem pl szinte fullosan hülyének néz, amiért van itatója a hörcsögömnek. Még jó, hogy egyiknek sincs hörcsöge.
2022. júl. 15. 15:48
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
3. Egyszerűen ne hallgass rájuk, és kész
2022. júl. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

De-de, sajnos ez egy nagyon elterjedt hulyeseg volt anno, nekem 13 eve volt utoljara horcsogom, mindenkitol ezt a tanacsot kaptam.

De amugy en adtam neki vizet, hulyesegnek tartottam ezt mar akkor is :D


De ezen kivul rengeteg karos dolog meg mindig nem kopik ki a koztudatbol a horcsogokkel kapcsolatban. Szerintem amugy lehet az a baj, hogy a kereskedesekben, ahol tobben vasarolnak meg mindig horcsogot, mint mondjuk tenyesztotol, osszehordanak mindenfele faszsagot.

Es az emberek meg az internet fenykoraban keptelenek rendesen utana olvasni a dolgoknak.

2022. júl. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Régebben,nyáron mikor nagyon meleg volt,az itató mellé raktam be egy agyag edénybe is vizet,tudjon pancsolni ha akar-mondjuk nem láttam hogy használta volna.De volt olyan is hogy megfürdettem,kézben,nem túl hideg vízben-nem tiltakozott...
2022. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Én még ezt életemben nem hallottam soha senkitől.Minden állatnak szüksége van vízre,sőt,nemcsak az állatoknak,még a növényeknek is.
2022. júl. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Azért terjedt el, mert a szíriai aranyhörcsög természetes élőhelye sivatagos, és emiatt alkalmazkodott a vízhiány elviseléséhez, ilyenkor a táplálékkal is képes az életben maradásához szükséges vízet potolni.



Tehát nem ostobaság a dolog, ha rendszeresen adsz a hörcsögnek nedv dús zöldségeket gyümölcsöket, akkor ha sose raksz elé vízet akkor is elél 1-2 évet.


Tudom lepontoznak, de én méga 80-as években gyerekként tartottam aranyhörcsögöket(több is volt egyszerre) sose adtam nekik vízet, mert nekem akkor azt mondták az ismerős haverok(gyerekek) hogy nem kell nekik víz

Mivel akkor még nem volt ugyebár internet igy nem tudtam nagyon ellenörizni hogy mia hivatalos helyzet

Igy nekem évekig voltak hörcsögeim, sose kaptak vízet és sose haltak szomjan


Ezek tények:)

2022. júl. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Ez nagyon régi tévhit, és lehet még sokan ehhez tartják magukat. Ezt onnan gondolták, hogy azért nem kell nekik víz, mert ha zöldséget, almát, salátát kap, abban van annyi nedvesség, ami elég neki. ( Olyan 20-30 évvel ezelőtt is még így gondolták)
2022. júl. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt olvasd el: [link]
2022. júl. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!