Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhászkutya tartó!...

Kaukázusi juhászkutya tartó! Milyen is egy kau? Tudom rengeteg helyen írnak róluk de szertném tudi hogy amit leírnak az egy tévhit vagy tényleg olyan a falyta?

Figyelt kérdés
Gondolok arra pl hogy lakótelepre tényleg nem vihetők illetve hogy az idegeneket tényleg megharapják és stb...

2019. okt. 6. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
A kau ety ojan falyta, amit nejm leget panelbe tatani. Elegg konor fejlyü. Hatáozot gaszdátt idénel.
2019. okt. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Na ők pont azok a fajták, akik abszolút nem valók panelba...

Nekik kell a kert, az őrizhető terület. Ha van bejárása a lakásba, az jó, de nem igénylik.

Komoly, következetes nevelés kell nekik,és erős, határozott gazda. Akkor szuper kutyák. Ezek nélkül veszélyesek lehetnek.

2019. okt. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az idegeneket (kis túlzással) minden kutya megharapja ami nincs rendesen nevelve és következetlen a gazdája. Remélem érted mire akarok kilyukadni, nem faJtafüggő a dolog.

A kaunak egy következetes, kemény kezű, magabiztos gazda kell, sok törődés, megfelelő nevelés (kutyaiskola is ajánlott) és egy nagy udvar, mivel hatalmas termetű őrző-védő kutyáról van szó. Lakótelep felejtős, ha csak nem valami fullextrás, hatalmas méretű, 6 szobás, egész emeletet elfoglaló villád van kertkapcsolattal. Nem igényli túlságosan, hogy lakásban legyen, jobban érzi magát kint, a tágas udvaron. Nekem egy kau keverékem volt, méretre kb. akkora volt mint egy kifejlett fajtatiszta kaukázusi fele, de még ő is hamar kiment magától, ha nyaranta beengedtük hűsölni a hideg kőre.

Én imádom a faJtát, jelenleg most nincsen kutyám, de ha egyszer meglesznek a feltételek hozzá, mindenképp kaukázusim lesz, már kinéztem a tenyésztőt.


OFF: Ha még nem írtam volna le elégszer a "fajta" szó pontosjé. Ma már a harmadik ilyen kérdésbe futok bele, kezd zavarni...

2019. okt. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Csak az utóbbi pár hónapban kezd el elterjedni ez a helyesírási hiba. Eddig még nem láttam, de mostanában egyre többször. Elég gáz, de vannak még cifra dolgok...

Mien, mijen, haddj, ien, ijen, magyarország, fajta-tiszta, kugya, kutyafaj, komoj és társaik...

Ilyenkor elgondolkodom az oktatási rendszer hatékonyságán.

2019. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
olyan mint a többi kutya, ösztönökkel .. ha szarul neveled hülye lest, ennyi .......
2019. okt. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
A fajta arra lett kitalálva, hogy embernek, farkasnak, mutyának neki menjen, ha a területet vagy a nyájat megközelíti. Ennek fényében kikövetkeztethető némi ésszel, hogy domináns, magas agresszió szintű, kemény kutyák. Nem azok a típusúak, amikhez a szeretke és jutifalis nevelés való. De millió példa van, mikor a saját gazdáját nem engedi a kutya kimenni. Mikor bevédi a kertet a gazditól is. Mikor 5 perces várakozás után bevédi a padot és környékét a sétálóktól és nekik megy. Nem panelba! Nem lakásba! Nem első kutyának vagy hobbi kutyának való fajta!
2019. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!