Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha valaki nem temeti el a halott hörcsögöt, hanem kidobja a szemétbe? Szerette, gondozta, de úgy van vele, hogy ez már nem számít, hiszen neki már mindegy. Nem akar bajlódni azzal, hogy elviszi valahová (belvárosi) és eltemeti.

Figyelt kérdés
2022. júl. 30. 14:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
76%
Környezetszennyező, súlyosan fertőzésveszélyes.
2022. júl. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
81%
Szégyellje magát, és tilos állati tetemet dobni a lakossági hulladék közé.
2022. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
79%
Undorító, felelőtlen dolog, fertőzes veszélyes. Ráadásul szerencsétlen állattal szemben is tiszteletlen. Ilyet senki nem érdemel.
2022. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
74%

Milyen értelemben fertőzésveszélyes és hogy?


Romlott csirkét vagy ételmaradékot még nem dobtatok a kommunális szemétben? Az miért kevésbé fertőzésveszélyes? Komolyan érdekelne, ha valaki ért hozzá, fejtse már ki…


Illetve a szeméttelepek telis tele vannak élő és halott patkányokkal egyaránt. Most tényleg oszt vagy szoroz ott valamit egy hörcsögtetem?

2022. júl. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem helyeslem, sok szempontból. Sosem tennék ilyet. Ugyanakkor belvárosi lakosként felmerül bennem a kérdés, hogy mégis hova vigye, hova temesse el, ha egyszer kertje nincs? Az erdőben is tilos elásni. A kisállattemetők drágák. A tetemszállítók közül nem mindegyik hajlandó kiszállni ilyen kicsi állathoz. Az egyetlen normális megoldás otthagyni a testet az állatorvosnál, de ha szegény nem ott múlt ki, akkor ez is kiesik.
2022. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
90%

Nekem volt két hörcsögöm, panelban lakom, eltemettem őket a házunk mögötti kis füves részen. Tudom törvénytelen.


A válaszok alapján az is az, ha kidobja , én nem tudom, de nem is ez a lényeg. Csupán azt a tényt nézve, hogy a hörcsögnek már mindegy ez igaz, semmin nem változtat.


Viszont nekem eszembe se jutott más megoldás , mint eltemetni őket, így tartom helyesnek és nem bedobni a kukába mint egy használt tárgyat vagy étel csomagolást vagy bármit.

2022. júl. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%
Arról, hogy tilos állati tetemet dobni a lakossági hulladék közé, nekem is rögtön az jutott eszembe, hogy a romlott húst akkor hova kell dobni?
2022. júl. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem etikus. Az oké, hogy az állatnak már mindegy, de én úgy gondolom, hogy egy kisállat is érdemel annyit, hogy ne kidobjam, mint a szemetet.

Persze én kertes házban lakom, innen mondani könnyű, ahol van hová eltemetni, de engem akkor is taszít a dolog, hogy az állatomat csak úgy kidobjam a kukába. Soha nem tennék ilyet.

2022. júl. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%
Van kisállat temető, havasztatni is lehet. Vagy este mikor senki nem látja elásod a társasház melletti növényes részen.
2022. júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
79%

En nem tudtam errol, hogy tilos lenne eltemetni, bar nem csinaltam meg ilyet, de ugy erzem eleg alacsony lehet a lebukas eselye, szoval egy ilyen pici allat eseteben valoszinuleg ezt valasztanam. A kukaba biztos nem dobnam ki, nem csak erzelmi okokbol, de nem szeretnek egy rothado tetemet tarolni nem csak a lakasban, de a lenti kukakban sem, heti egyszer viszik el a szemetet, addig ott rohadjon, kukacosodjon??

Persze, biztos van egyeb hus is kidobva, de nem gondolom, hogy kiloszamra dobalnak ki az etelt az emberek, szerintem nagyjabol tartunk mar ott, hogy el tudja tervezni a tobbseg, hogy mennyi etel fogy el, es annyit csinalnak, maximum neha nem ugy alakul…

De ugyebar a tervezunk valahogy, aztan neha mas lesz, az meg mindig kevesebb kart okoz, mint a beleszarunk mindenbe es lesz ahogy lesz mentalitas. Tehat egy darab horcsogtetem nyilvan nem oszt/szoroz, csak az, ha mindenki igy gondolkodik.

2022. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!