Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet csinálni,ha a...

Mit lehet csinálni,ha a törpenyuszim kaparja a ketrece alját?

Figyelt kérdés
Nem értjük ezt a viselkedését a párommal! Pedig mindig van előtte víz,széna,szemestakarmány,napi két alkalommal kap sárgarépát,amit el is fogyaszt,de az evés után,pár percre rá megint rákezdi! Pedig a karmait is rendszeresen visszavágjuk,de hiába! Kénytelenek vagyunk este kitenni az előszobába,hogy nyugodtan tudjunk tőle aludni! Totál idegesítő,Pedig sajnáljuk szegényt.

2022. aug. 1. 09:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen-igen az orvosról már nem is beszélve, az én nyuszimnak sajnos gond lett a lábával és röpke 130 ezer ft volt a műtét.. A hasuk nagyon érzékeny, nem mindegy mit adsz neki. Nyáron egy szúnyogcsípéstől meg is halhat.. Nem engedném, hogy mindenki törpenyuszit tartson amikor fogalma nincsen az alap dolgokról sem.
2022. aug. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

33 m2-es lakásban lakunk,egy társasházban,ahol összesen 6 lakás van!Az udvar közös, tele van kocsikkal,mert mindenki ott érzi biztonságban az autóját,nekünk az mondjuk nincs.Esély sincs kiengedni az udvarra,mert belegondolni se merek,hogy mi történne vele! Egyébként ezt a nyuszit a neten találtuk,a gazdája ketrecestül ideadta nekünk nagyon olcsón.De most már tudjuk miért,mert tuti,hogy őt is idegesítette a kaparászás!Így szabadult meg tőle. Ha mi ezt tudjuk előbb,hát....!

De viszont sajnáljuk szegényt, mert semmiről se tehet!

2022. aug. 4. 04:28
 13/16 A kérdező kommentje:

10- es! Én házi nyulakat is tartottam saját fogyasztásra! Egészségesebb is,mint a bolti csirke,meg a disznóhús.Csak ezt már 20 éve abbahagytam,mert fel kellett költözöm ide Pestre a munka miatt. Úgyhogy kár engem kioktatnod,nagyon is jól tudom,e tájon mi a dörgés. Az viszont,hogy itt most a törpenyusziról van szó,az kicsit más kategória.Tudom,hogy a házinyulaknál sokkal kisebbek.Méregdrága tápot nem mindig tudjuk neki megvenni.

Max. a szobába tudjuk kiengedni,de szigorú felügyelettel.Mivel a múltkor is szétrágta a számítógépnél az internet,meg a hangszóró kábelt.Szerencse,hogy nem volt fesz alatt a gép.Jó,oké! Mi tehetünk róla, mert csak egy kicsit nem figyeltünk oda!

2022. aug. 4. 04:41
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az ugye meg van, hogy már 20 ezer forintért lehet venni akár a zoopluson is 8 elemből álló kifutót a nyuszinak? Én pontosan azt vettem meg csak nem a 8 szög alakba kapcsoltam össze őket, hanem van annyi fantáziám, hogy megoldottam másképp és lett egy hatalmas helye, nem egy szaros ketrecben nyomorog és nem is kapar.. Használd már az agyadat könyörgöm.. Ne a problémákon siránkozz a pároddal hanem a megoldást találjátok ki. Ha nincs 20 ezer forintod egy kifutóra akkor sajnos ajándékozd el a nyuszid mert akkor később az orvosi költségeket se tudod majd finanszírozni neki.
2022. aug. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy a házinyulaknál sokkal kisebbek.Méregdrága tápot nem mindig tudjuk neki megvenni.


Ha gondot okoz havonta egy zacskó táp 5000ért, akkor ne tarts nyulat.


A törpenyúl és a vágásra tenyésztett nyúl közt van egy hatalmas különbség... Az élettartam, és ennek a minősége!

A húsnyulat nem 8-10 évre szánod, hanem felhízlalod, és levágod. Gyakorlatilag mindegy, mit eszik, a lényeg, hogy gyorsan elérje a vágósúlyt.

A törpénél viszont az a lényeg,hogy hosszú, egészséges,boldog élete legyen, minél kevesebbszer legyen beteg, jól nőjenek a fogai, el tudja foglalni magát.

2022. aug. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

10-es válaszoló vagyok.

Így van, ahogy a felettem lévő írja, hogy nagy különbség van a házinyúl és egy törpenyuszi tartásában. Azt elhiszem, hogy a házinyulakat szemes takarmánnyal eletetik, mivel ott nem fontos a hosszú boldog élek, csak az, hogy elérjen egy bizonyos súlyt, amire a magok etetése jó, mivel nagyon hizlalnak. De egy törpenyuszinak teljesen más igényei vannak, de én nem is akarlak meggyőzni, mivel nem lehet, teljesen meg vagy győződve, hogy az a tartás jó neki. Én csak egy ötletet ajánlok a nyuszi és a ti boldogságotok érdekében, hogy vedd fel a kapcsolatot a nyúlmentéssel és rajtuk keresztül keress neki megfelelő gazdik, akit nem idegesít a nyuszi. És ezt tényleg nem rosszból írom, de nektek és a nyuszinak is jobb lesz. Valószínűleg a helye is kicsi, amiben az előző gazda adta nektek, ezért is kapar, mert nem érzi jól magát, és ha továbbra is így tartjátok, ugyan így fog mindig kaparni. Én valamikor nyuszit szerettem volna, de én is 30 négyzetméteres kis albiban élek, ezért lemondtam róla mert nem tudtam volna biztosítani a nagy teret neki ugráláshoz stb. Így lettek tengerimalacaim.

2022. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!